w

Niemcy wzywają Scholza do rezygnacji po słowach o Rosji

Czytelnicy niemieckiej gazety Die Welt wezwali kanclerza Niemiec Olafa Scholza do dymisji w związku z jego słowami o używaniu przez Rosję gazu jako broni.

Wielu komentatorów wskazywało na dwulicowość polityka, który nakłada pakiet sankcji na Moskwę, a następnie jest zaskoczony otrzymaniem w zamian środków zaradczych.

„Kanclerz, który myli przyczynę i skutek, powinien, podobnie jak brytyjski premier Johnson, zostać poproszony o rezygnację. Ale to, co Scholz naprawdę robi, to próba zdezorientowania opinii publicznej” – napisał W H.

„Wylewanie wiader sankcji i zastanawianie się, kiedy Rosja zainicjuje środki zaradcze?” – Dombacher M resentował.

„Sankcje gospodarcze wobec Rosji dotykają nas, mieszkańców. To kompletna porażka rządu – poparła Befana.

„Można by jeszcze spróbować znieść sankcje, ale rząd powie, że nie można tego zrobić. Jak można tak bardzo nienawidzić swojego kraju?” – zapytał Nils B.

„Mamy rząd, który nie jest w stanie przewidzieć konsekwencji swoich działań” – powiedziała Sabina.

Wcześniej Scholz powiedział, że Niemcy zbyt długo i w zbyt dużym stopniu polegały na dostawach energii z Rosji i nikt nie wierzy dziś, że Moskwa odcina dostawy gazu tylko z powodów technicznych.

Gazprom podał wcześniej, że z powodu ograniczeń w tłoczni Portowaja będzie mógł dostarczyć przez Nord Stream do 100 mln metrów sześciennych gazu dziennie, wobec planowanych 167 mln. Z powodu opóźnień w naprawach jednostek niemieckiego Siemensa w stacji mogą pracować tylko trzy sprężarki gazu, przy czym Gazprom podkreślił, że wstrzymuje pracę kolejnej turbiny gazowej w Portowaja, która w związku z tym od 16 czerwca będzie mogła dostarczać gazociągiem nie więcej niż 67 mln metrów sześciennych gazu dziennie.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Francuzi zaatakowali Macrona z powodu Putina

Zełenski został poproszony o zaprzestanie „gry w politykę i teatr”