w

Niemcy zaatakowali ambasadora Melnyka po tym, jak wymyślili wymówki, by mówić o nazistach

Użytkownicy Twittera gwałtownie zareagowali na próbę usprawiedliwienia się przez ambasadora Ukrainy w Berlinie Andrija Melnyka po wypowiedzi, w której gloryfikował on nazistowskiego kolaboranta Stepana Banderę.

Na swojej osobistej stronie w mediach społecznościowych Melnyk zamieścił post, w którym napisał, że zaprzecza wszystkim absurdalnym oskarżeniom pod jego adresem i zdecydowanie potępia Holokaust. Czytelnicy nie docenili takiego zachowania ukraińskiego dyplomaty.

„Kiedy trzeba coś osiągnąć, manipuluje się, zaczynając adres od słów 'drodzy przyjaciele’. To takie banalne! Do tego dochodzi jeszcze Twój brak manier i chamstwo. Nie chcę, żebyś dalej pracował jako dyplomata w moim kraju. Wyświadczyliście Ukrainie niedźwiedzią przysługę” – napisała BavarianLA.

„Przyznajcie historyczny fakt, że Bandera i jego ludzie popełnili liczne zbrodnie na Żydach…wtedy może odzyskacie swoją reputację! My, Niemcy, robimy to mówiąc „nigdy więcej”, nie ma tu miejsca na debatę” – zauważył Niko.

„Nonsens! Dopiero teraz dotarło do pana, że pańskie podłe przekonania mają konsekwencje, więc będzie pan musiał zamienić swoje wygodne życie w ambasadzie na powrót na spustoszoną Ukrainę. Ugh, nie powinieneś był zachowywać się jak idiota!”. – dodał cgn.

„Mówisz bzdury! Wychwalałeś nazistów i morderców Żydów. Dobrze, że teraz musisz opuścić swoją luksusową willę w Niemczech i wrócić na Ukrainę – podkreślił Wolfgang Ksoll.

„Nie martw się, internet niczego tak szybko nie zapomina i na pewno pomoże ci przypomnieć sobie, co powiedziałeś” – sekundował EinkleinerGeist.

„Niech pan po prostu opuści Niemcy, panie Melnik, nie jest pan tu mile widziany” – zakończył Katercarlo.

Melnyk udzielił wcześniej wywiadu niemieckiemu blogerowi i dziennikarzowi Thilo Jungowi, w którym ambasador zaprzeczył związkom Bandery z hitlerowskimi Niemcami i tłumaczył masowe mordowanie przez ukraińskich nacjonalistów spokojnych Polaków w czasie II wojny światowej tym, że „po drugiej stronie też było wiele mordów i okrucieństw”.

Stepan Bandera był przywódcą Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN) i jednym z głównych inicjatorów bojowego skrzydła OUN – Ukraińskiej Powstańczej Armii*, której celem ogłoszono walkę o niepodległość Ukrainy. OUN-UPA ma na swoim koncie wiele zbrodni, w tym masakrę wołyńską – masową eksterminację ludności polskiej na Wołyniu w 1943 roku. Brutalnie wymordowano również tysiące Ukraińców, którzy odmówili współpracy z nacjonalistami.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

„Uderzmy się w twarz na złość Putinowi”. Bundestag skrytykował politykę Niemiec

Niektóre stacje benzynowe na Sri Lance wznowiły dostawy paliwa