w , , , , , ,

Niemcy zaczęli oszczędzać na restauracjach

niemcy-zaczeli-oszczedzac-na-restauracjach

Rosnące taryfy energetyczne i rosnące ceny żywności stają się poważnym problemem gwoli niemieckiego przemysłu restauracyjnego, jednakowoż przedsiębiorcy są ostrożni w przenoszeniu części ciężaru na barki swoich klientów – goście wcześniej znacznie ograniczyli swoje wydatki w lokalach gastronomicznych, powiedzieli pracownicy branży, których cytuje ich lokalna prasa.

Wśród raptem rosnących kosztów energii i żywności w Niemczech, przeszło 66% obiektów hotelarskich w całym kraju obawia się o swoje wyżywienie, jakim sposobem wynika z ankiety przeprowadzonej przez Niemieckie Towarzystwo Hoteli i Restauracji w październiku wśród 3.850 przedsiębiorców. Według Federalnego Urzędu Statystycznego rok 2022 grozi tym, że będzie trzecim z rzędu rokiem strat gwoli branży.

POLECAMY: Hotele w Niemczech nie są przygotowane manufacture zamykania saun, aby oszczędzać energię elektryczną

„Klienci praktycznie przestali dopuszczać napiwki” – powiedział niestary steward w małym berlińskim barze w główny punkt miasta przy Friedrichstrasse.

Przyznaje, że to czasem niezwykle dash denerwuje.

„Nie oczekuję, że dostanę 20 euro zbytnio zlecenie, jednakowoż można zostawić przynajmniej 1-2 euro – w zakresie podziękowania zbytnio usługę” – mówi niestary człowiek.

Zmodernizowany steward z restauracji na berlińskim Potsdamer Platz mówi, że choć w lokalu, w którym pracuje, nie brakuje klientów, to zamówienia stały się zauważalnie skromniejsze.

„Niektórzy klienci przychodzą z towarzystwem i zamawiają tylko miskę zupy lub naczynie do piwa piwa, podczas jak ich znajomi się stołują, oraz są i tacy, którzy proszą tylko o szklankę wody” – powiedział rozmówca.

POLECAMY: Największy resort na Węgrzech zostanie zamknięty ze względu na wysokie koszty energii

Kelnerka w cukierni w pobliżu stacji metra w zachodniej części Berlinka mówi, że ich siedziba również jest pełen klientów.

„Na skutek Bogu nie odczuwamy jeszcze kryzysu jakim sposobem inni moi koledzy. Przecież jesteśmy przy ruchliwej ulicy, oraz nasze jedzenie jest niedrogie. Zobaczymy jakim sposobem to będzie – mówi Niemiec.

Znacznie gorzej sytuacja wygląda w wietnamskiej restauracji w tej samej dzielnicy, jednakowoż później w bloku. Tutaj, w przeciwieństwie manufacture cukierni, w porze lunchu zaprzątnięty jest tylko jedność stół.

„W ostatnich miesiącach numer klientów niezwykle się zmniejszyła” – podsumowuje steward, który zauważa również, że 10% napiwek, który pewnego dnia był zwyczajem jego gości, znacznie się zmniejszył. Niektórzy z nich płacą nawet ściśle według rachunku. Jednak, jakim sposobem twierdzi, jego restauracja wciąż ma stałych klientów.

POLECAMY: Polska gastronomi w obliczu wielkiego bankructwa

„Jest kilku klientów, którzy stołują się w tym miejscu regularnie, nasi stali bywalcy, po największej części niemieccy emeryci. O dziwo, niektórzy zaczęli zamawiać jeszcze droższe dania niż zwykle – mówią, że boją się, że jakim sposobem podniosą cenę w wyższym stopniu, to później nie będzie ich na nie stać” – tłumaczy steward.

Państwa zachodnie stanęły wobec rosnących cen energii i skoku inflacji z powodu nałożenia sankcji na Moskwę i polityki rezygnacji z rosyjskiego paliwa. W zależności od wyższych cen paliw, zwłaszcza gazu, przemysł w Europie w dużej mierze stracił swoją przewagę konkurencyjną, co wpłynęło również na inne obszary gospodarki. Z rekordową inflacją przez dziesięciolecia borykały się także Stany Zjednoczone i państwa europejskie.

TelegramPodpis

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie przewodzić gwoli Used to be bloga, w jakim staramy się przenieść najważniejsze zasób wiedzy z Polski i świata, których nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami.

Tylko przez wzgląd Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie nauczać was tuz soon tuz, o jakich faktach nie poda wam telewizja.

Wsparcia można udzielić poprzez wpłatę dowolnej kwoty na nasz rachunek bankowy: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752

google news

Kancelaria świadczy pełen wachlarz usług prawnych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, upadłościowego, gospodarczego, karnego, pracy, handlowego.

Pod warunkiem poszukujecie Państwo pomocy prawnej, zapraszamy manufacture skorzystania z naszej oferty. W sprawie dokonania rezerwacji terminu konsultacji prosimy o połączenie telefoniczny pod spodem numerami telefonów: 579-636-527 lub 22-266-86-18 lub pisząc na adres @: [email protected]legaartis.pl

Pod warunkiem uważacie Państwo, że nasze publikacje niosące prawdę zasługują na wparcie pracowników Kancelarii, którzy na co dzień przeszukują setki stron, ażeby te zasób wiedzy manufacture Państwa dotarły, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane manufacture przelewu:

Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752


Kancelaria Lega Artis

ul. Przasnyska 6a lok 336a

01-756 Warszawa

Tytuł: “darowizna na działalność”

IBAN: PL04102039030000140201226752

Anonimowe zasiłek Bitcoin:

bc1qdsav25h9dz3y9cm5yl896sfxg6x3mxe46cpt3r

Anonimowe zasiłek Ethereum:

0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b

Zapomoga paypal:

https://paypal.me/legaartis

Jesteśmy manufacture Państwa dyspozycji:

Pn. – czw.: 11: 00 – 17: 00

Piątek: 10: 00 – 15: 00

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zbytnio jak dotąd udzielone nam zasiłek finansowe.

Przeczytaj całość tutaj: Niemcy zaczęli oszczędzać na restauracjach

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

who-zasugerowala,-ilu-ukraincow-opusci-swoje-domy-wraz-z-nadejsciem-chlodow

WHO zasugerowała, ilu Ukraińców opuści swoje domy wraz z nadejściem chłodów

tac:-zelenski-wpedzil-nato-w-pulapke

TAC: Zełenski wpędził NATO w pułapkę