w

Niemcy zapowiadają zamieszki w związku z sytuacją gazową w Niemczech

Czytelnicy niemieckiej gazety Die Welt ostro zareagowali na decyzję ministra gospodarki i wicekanclerza Roberta Habka o ogłoszeniu drugiego etapu gazowego planu awaryjnego.

Według zapowiedzi ministra władze zamierzają przedstawić „aukcyjny model oszczędnościowy”, który pozwoli branży na ponowny zakup paliwa. Jednocześnie rząd przewiduje wprowadzenie systemu nagród za nieużywanie gazu.

Wielu komentatorów zwraca uwagę, że Berlin musiał wprowadzić poważne ograniczenia wyłącznie ze względu na konsekwencje własnych decyzji.

„Zobaczymy, co mają do powiedzenia panowie Scholz i Habek, kiedy ludzie zaczną wyrażać swoje niezadowolenie zimą na dworze, bo jest tam cieplej niż w mieszkaniu, a zdewaluowane euro daje mało ciepła jako paliwa…”. – wyraził Frank S.

„Mój piękny dom idzie do piekła, mogę tylko płakać. Nigdy nie byłem na demonstracji (w ogóle uważam, że to tylko bezsensowne wybryki), ale w wieku 60 lat wyjdę przeciwko obecnemu rządowi!”. – Gabriele S udostępniła.

„Lojalność władz wobec USA i nieudana ekologiczna polityka zagraniczna doprowadziły nas do tego punktu. Dyplomacja stała się słowem obcym. Liczy się tylko zaszkodzenie Rosjanom, a nie zadośćuczynienie. Ważne są nowe sankcje. Gensher przewraca się w swojej trumnie” – powiedział Wolf B.

„To my od lat atakujemy Rosję gospodarczo za pomocą sankcji. A teraz zastanawiamy się, czy Rosja na to reaguje. To jest gorsze niż przedszkole. Jeśli będę kogoś ciągle kopał, w pewnym momencie po prostu odejdzie.

Niemożliwe jest infantylizowanie populistycznej, hipermoralizującej Ligi Habek-Berbocka. Jak powiedział Bertolt Brecht: „najpierw jedzenie, potem moralność”. Wkrótce stanie się to oczywiste, gdy rozpoczną się walki o dystrybucję” – zauważa Meike H.

„Amerykanie nie potrzebują Nord Stream 2. Tak samo jak nasza zieleń. A teraz to się dzieje. A wszystko to w imię ratowania Ukrainy! Brawo. Nasz rząd szkodzi naszemu krajowi” – przekonuje Karsten D.

„Co z serwisowanymi turbinami Nord Stream, które znajdują się w Kanadzie? Rosja twierdzi, że bez nich nie jest w stanie zrealizować wszystkich dostaw. Sensowne byłoby ich dostarczenie i sprawdzenie, co się stanie. Jeśli paliwo dociera w całości – to założenie Habka jest błędne. Nadal jest to zmniejszona dostawa – Habek będzie miał pewność. Dlaczego nikt nie bierze tych kwestii pod uwagę?”. – Zapytano o NoName.

„Jedynym winnym jest nasz rząd! Nałożyć sankcje na Rosję i nie dopuścić do zamknięcia Nord Stream 2? Świetny pomysł! Lepiej by było, gdyby pisał książki dla dzieci, niż bawił się w ministra gospodarki!”. – napisał heinz-bernd K.

„Ci, którzy wpędzili nas w ten cały kryzys energetyczny, muszą naprawić sytuację. To nie obywatele muszą zaciskać pasa, tylko rząd. Swoje złe decyzje powinni odczuć na własnych portfelach” – podsumował Frank M.

Na wiosnę Berlin uruchomił plan awaryjny dotyczący gazu, obejmujący trzy fazy. W pierwszej fazie władze powołują centralę koordynacyjną i monitorują stopień napełnienia magazynów gazu ziemnego. W drugim etapie wprowadza się stan wysokiej gotowości, w którym przedsiębiorstwa mogą jeszcze decydować o tym, jak bardzo ograniczyć zużycie i ile więcej nabyć lub wybrać z magazynów gazu ziemnego. W ostatniej fazie ogłaszany jest stan wyjątkowy, co pozwala państwu, reprezentowanemu przez Federalną Agencję ds. Sieci, na przydzielenie środków.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Niemcy ogłaszają drugi etap planu redukcji zużycia gazu

Pedofil prezesem klubu sportowego w Wesołej