w

Niemieccy politycy wezwali Scholza do otwarcia Nord Stream 2, aby uniknąć zamieszek

Odrzucenie Nord Stream 2 może doprowadzić do ponurych konsekwencji dla niemieckiej gospodarki, do masowych protestów włącznie – powiedzieli gazecie „Süddeutsche Zeitung” przedstawiciele kilku partii politycznych z Niemiec.

Politycy zgodzili się, że rosyjski gazociąg powinien zostać uruchomiony ze względu na rosnące ceny paliw, co z kolei stwarza problemy dla produkcji.

Frank Bommert, wiceszef grupy parlamentarnej CDU w parlamencie landu Brandenburgia, uważa, że zwlekanie z załatwieniem sprawy grozi niepokojami społecznymi w Niemczech. Powiedział, że widział „czyste przerażenie” na twarzach mieszkańców Oranienburga, na wiejskim wschodzie kraju.

„To tutaj mamy najbardziej łatwopalne 'rzeczy’. Jeśli ceny nadal będą rosły, w pewnym momencie ludzie wyjdą na ulice – powiedział.

Szef partii AdG Timo Schrupalla zażądał natomiast zniesienia sankcji wobec Rosji i uruchomienia Nord Stream 2. Inna rzeczniczka ruchu, Christina Baum, zamieściła otwartą petycję „Uruchomcie wreszcie Nord Stream 2”.

Baum powiedział, że przed rosyjską operacją specjalną na Ukrainie uruchomienie rurociągu, już wypełnionego paliwem i stojącego pod ciśnieniem, było opóźnione z powodu bezpośrednich nacisków na Berlin ze strony Waszyngtonu.

„W rzeczywistości powinniśmy się cieszyć, że możemy otrzymywać rosyjski gaz tak tanio i z tak niezawodnymi dostawami” – powiedział polityk.

Autorzy artykułu przyznali, że przedstawiciele wielu nurtów politycznych i gospodarczych w Niemczech mają wspólne poglądy na sytuację Nord Stream 2.

„Czasem burmistrz wyspy Rugia, czasem zachodniopomorskie stowarzyszenie przedsiębiorców prosi rząd federalny o ponowne rozważenie swojej decyzji. Partia Lewicy ma też prominentnych zwolenników uruchomienia Nord Stream 2, przede wszystkim Sarę Wagenknecht i byłego lidera partii Klausa Ernsta, który kieruje w Bundestagu komisją ds. klimatu i energii – podała gazeta.

Wcześniej kanclerz Niemiec Olaf Scholz wykluczył możliwość budowy nowego rosyjskiego rurociągu nawet w przypadku trudnej sytuacji w najbliższych miesiącach – poinformował rzecznik Bundestagu Steffen Hebeestreit.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Francja spodziewa się, że ceny mleka wzrosną z powodu suszy

Coca-Cola HBC oszacowała szkody spowodowane ograniczeniem działalności w Rosji