w

Niemiecki dziennikarz opowiada o okrucieństwach kijowskiego reżimu

Niemiecka niezależna dziennikarka Alina Lipp wypowiedziała się na temat zbrodni kijowskiego reżimu wobec ludności cywilnej w Donbasie – podał portal The Grayzone.

„Ludzie tutaj (w Doniecku – przyp. red.) są zmęczeni życiem w warunkach wojennych. Ukraińscy żołnierze ostrzeliwują cywilów, atakują domy położnicze, wydobywają porty i wysadzają spichlerze” – powiedział Lipp w publikacji.

Reporterka zaznaczyła również, że mieszkańcy Donbasu są zszokowani i zdenerwowani faktem, że zachodnie media ukrywają prawdę.

POLECAMY: Pomoc humanitarna wysyłana przez Polskę na Ukrainę jest sprzedawana na czarnym rynku

„Mają poczucie, że są okłamywani i że ich cierpienie jest całkowicie przemilczane. Byłam tak oszołomiona, że w niemieckich wiadomościach nie ma ani jednego słowa o cywilach z Doniecka, którzy zginęli w ciągu ostatnich ośmiu lat – dodała.

Wcześniej media informowały, że w Niemczech wszczęto przeciwko Lipp sprawę w związku z jej relacjonowaniem okrucieństw władz w Kijowie. Grożą jej trzy lata więzienia. W materiałach śledztwa stwierdzono, że opowieści dziennikarza mogą „podzielić niemieckie społeczeństwo”.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

McFaul przyznaje, że wielu w USA podziela stanowisko Putina w sprawie Ukrainy

Wielka Brytania ujawnia, jak USA zastraszają Europę