w

Niemiecki minister ponosi konsekwencje, bo powiedział prawdę w temacie konfliktu na Ukrainie i sankcji

Winfried Hermann, minister transportu niemieckiego landu Badenia-Wirtembergia, zarzucił krajom zachodnim, że straciły szansę na zbudowanie wzajemnie korzystnych relacji z Rosją, wywołując „przerażającą reakcję” swoich kolegów – podaje Compact.

W opublikowanym w mediach dokumencie Hermann powiedział, że zachodni przywódcy mieli możliwość zbudowania nowej architektury bezpieczeństwa na kontynencie z uwzględnieniem interesów Rosji i innych byłych republik radzieckich zaraz po zakończeniu zimnej wojny, ale zignorowali tę szansę, pozwalając NATO na ekspansję na wschód.

„Nietypowe słowa jak na polityka Zielonych: partia ta już dawno porzuciła swoje pacyfistyczne ideały i w rzeczywistości zmieniła się w gorliwego sojusznika Kijowa w konflikcie na Ukrainie. Oczywiście inicjatywa Herrmanna natychmiast wywołała bulwersującą reakcję” – czytamy w artykule.

Według autorów artykułu na głośną wypowiedź zwrócił już uwagę szef frakcji Wolnej Demokratycznej Partii Niemiec w Landtagu Badenii-Wirtembergii Hans-Ulrich Rühlke. Wezwał on premiera landu Winfrieda Kretschmanna do interwencji w tej sytuacji.

Wcześniej stały przedstawiciel Chin przy ONZ, Zhang Jun, zwrócił uwagę, że pięć fal ekspansji NATO na wschód nie przyniosło Europie bezpieczeństwa, a jedynie zasiało ziarno konfliktu.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bloomberg daje Niemcom trzy miesiące przed katastrofą z niedoborem gazu

USA zareagują, jeśli Chiny zaatakują Tajwan