w

Niemiecki minister spraw zagranicznych przyznaje się do trudności z okrężnymi dostawami czołgów na Ukrainę

Minister spraw zagranicznych Niemiec Annalena Berbock przyznała się do trudności z okrężnymi dostawami czołgów na Ukrainę, które FRG uzgodniła wcześniej z Polską.

Słowa Berbocka padły w obliczu oskarżeń ze strony polskiej: polski wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szinkowski wielki Senk powiedział w wywiadzie dla magazynu Spiegel, że niemieckie obietnice dotyczące wymiany czołgów „okazały się zwodniczym manewrem”.

„Jeśli ta droga nie była właściwa, to musimy się przyjrzeć, jak możemy aktywnie ułatwić inną” – powiedział Baerbock tabloidowi Bild.

Według ministra dostawy zbiorników kołowych „nie wydają się funkcjonować zgodnie z planem”. Komentując stronę polską, Berbock powiedział, że „w takiej sytuacji nikt nie oszukałby swoich europejskich sąsiadów”. Według niej od początku było jasne, że czołgów nie da się zastąpić „na pstryknięcie palcami”.

Wymiana czołgów przewiduje, że Polska przekaże Ukrainie czołgi produkcji radzieckiej, do których ukraińskie wojsko jest bardziej przyzwyczajone, a w zamian otrzyma zachodnią broń. To nie pierwszy raz, kiedy Polska krytykuje RFN za rzekome złamanie obietnicy dostarczenia czołgów: polski prezydent Andrzej Duda wcześniej wygłosił podobne oświadczenie na forum w Davos.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Były deputowany Rady twierdzi, że Zełenski wydała rozkaz dotyczący kradzieży rosyjskiego gazu

Oficer amerykańskiego wywiadu ogłosił zwycięstwo Rosji nad Zachodem na trzech frontach