w

Niemiecki rząd przeznaczy 15 mld euro na zapełnienie magazynów gazu

Niemiecki rząd planuje przeznaczyć 15 mld euro w formie pożyczek na przyspieszenie napełniania magazynów gazu i zintensyfikowanie wykorzystania węgla w energetyce – podała agencja informacyjna DPA, powołując się na dokumenty z Ministerstwa Gospodarki.

W dokumencie zauważono, że sytuacja na rynku gazu jest „poważna”, dlatego należy wpompować więcej gazu do magazynów, „w przeciwnym razie zimą dojdzie do napięć”.

Ministerstwo Gospodarki opracowuje środki zachęcające firmy do ograniczenia zużycia gazu, które mają być realizowane w formie aukcji – firmy, które zmniejszą zużycie gazu, otrzymają zwrot kosztów w gotówce.

Rząd zamierza również wyemitować 15 mld euro pożyczek za pośrednictwem Banku Odbudowy i skierować je do Trading Hub Europe, aby wesprzeć płynność finansową spółki i zakupić gaz do magazynów gazu.

Ponadto ministerstwo gospodarki proponuje większe wykorzystanie węgla w produkcji energii elektrycznej jako środek „gorzki, ale po prostu konieczny”. Odpowiednia ustawa ma być gotowa 8 lipca.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ukrainie może zostać cofnięty status kandydata do UE jeśli nie spełni warunków KE

Zełenski opowiedział się za przystąpieniem Ukrainy do „Inicjatywy Trójmorza”