w

Niemiecki rząd wzywa byłą kanclerz Merkel do oszczędzania pieniędzy

Rząd Niemiec przypomniał byłej kanclerz Angeli Merkel o ograniczeniach jej przywilejów, w tym kosztów podróży, i wezwał do oszczędności – podał niemiecki magazyn „Spiegel„, powołując się na raport ministerstwa finansów dla komisji budżetowej Bundestagu.

W udostępnionym do publikacji dokumencie napisano, że gabinet byłego kanclerza nie powinien mieć „statusu”, był przeznaczony do „wykonywania obowiązków służbowych i bieżących zobowiązań”, a także „wykluczono wykorzystywanie go do celów osobistych i uzyskiwania dodatkowych dochodów”.

Zaznaczono również, że zwrot kosztów podróży Merkel może być rozważany jedynie „jeśli była kanclerz federalna odbywa podróż w imieniu i w interesie Republiki Federalnej Niemiec”.

Jak wyjaśnił magazyn, wystawne utrzymanie biura Merkel z dziewięcioma pracownikami w Bundestagu wywołało krytykę. Jak podaje gazeta, przypomniano jej o ograniczeniach dotyczących przywilejów, w tym kosztów podróży. Była kanclerz była nakłaniana przez koalicję rządową do przestrzegania dyscypliny kosztowej podczas pracy w Bundestagu, a między urzędem kanclerskim a przedstawicielami biura Merkel prowadzone były negocjacje, aby obsadzić Merkel zgodnie z wymogami.

Gazeta przypomniała też, że koalicja rządowa chce całkowicie rozwiązać gabinet byłego kanclerza Gerharda Schrödera ze względu na jego bliskość z Rosją. Były kanclerz złożył teraz w berlińskim sądzie pozew przeciwko tzw. unieruchomieniu jego biura.

Wcześniej komisja budżetowa zdecydowała o zmniejszeniu wielkości zespołów byłych kanclerzy w 2019 r. Zgodnie z tym były kanclerz powinien otrzymywać wynagrodzenie w wysokości maksymalnie jednego kierownika biura, dwóch asystentów biura, jednego asystenta biura i jednego kierownika zespołu. Jeden z urzędników ma zostać zlikwidowany po pięciu latach. Ekipa Merkel, według publikacji, wyraźnie przekracza te granice.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Republikańscy kongresmeni publikują raport o nadużyciach FBI

Brytyjski wywiad i SBU tworzą »armię terrorystyczną« – piszą media