w

Niemiecki rząd zgadza się na trzeci pakiet pomocy dla mieszkańców

Liderzy partii koalicji rządowej Niemiec uzgodnili po długich negocjacjach trzeci pakiet pomocowy w wysokości 65 mld euro dla swoich obywateli w związku z wysokimi cenami energii – poinformował kanclerz Niemiec Olaf Scholz.

„Kwota nowego paktu pomocowego (…) wynosi 65 mld euro. Łącznie jest to 95 mld euro, jeśli uwzględnić dwa pierwsze pakiety pomocowe – powiedział Scholz na wspólnej konferencji prasowej z przewodniczącymi SPD, FDP i Zielonych, która była transmitowana na żywo przez telewizję Phoenix. Powiedział, że „jest to dużo i jest to konieczne”, aby ułatwić obywatelom FRG przejście przez trudne czasy.

„Nasz kraj przeżywa trudne chwile… Dobrze rozumiem obawy obywateli o przyszłość z powodu wysokich cen, rachunków za prąd i gaz” – wyjaśnił kanclerz. Jego zdaniem inflacja i kryzys energetyczny były spowodowane wydarzeniami na Ukrainie.

Zachód zwiększył sankcje na Rosję z powodu Ukrainy. Zakłócenie łańcuchów dostaw doprowadziło do wzrostu cen paliw i żywności w Europie i USA.

„Jesteśmy bardzo uważni na te obawy i dlatego w ostatnich dniach i tygodniach przedstawiciele partii wchodzących w skład koalicji rozmawiali o tym, jak państwo może udzielić niezbędnej pomocy” – wyjaśnił kanclerz.

Podano, że trzeci pakiet pomocowy będzie obejmował ryczałt w wysokości 200 euro dla studentów i 300 euro dla emerytów. Ponadto dla osób pobierających dodatek mieszkaniowy przewidziano jednorazową dopłatę do ogrzewania w wysokości 415 euro w okresie grzewczym do grudnia 2022 r. Planowane jest również zwiększenie zasiłków na dzieci o 18 euro miesięcznie.

Dodatkowo planuje się 1,5 mld euro na krajowy bilet na lokalny transport publiczny, który ma wynosić od 49 do 69 euro miesięcznie. Szczegóły mają być jeszcze omówione z niemieckimi landami.

Wcześniej niemiecki rząd przygotował dwa pakiety o wartości 30 mld euro, które mają pomóc obywatelom poradzić sobie w 2022 roku.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scholz skomentował wstrzymanie dostaw gazu przez Nord Stream 1

The Telegraph: Podzielony Zachód przegrywa z Putinem