w , , , , , ,

Niemiecki urzędnik ds. katastrof ostrzega, żeby kupić kilka skrzynek wody i konserwy

niemiecki-urzednik-ds.-katastrof-ostrzega,-zeby-kupic-kilka-skrzynek-wody-i-konserwy

Szef niemieckiego Federalnego Urzędu Ochrony Ludności i Pomocy w przypadku Katastrof (BBK), Ralph Tiesler, ostrzegł obywateli, tak aby przygotowali się na krótkotrwałe przerwy w dostawie prądu, zwłaszcza w styczniu i lutym, oraz tak aby z wyprzedzeniem zaopatrzyli się w racje żywnościowe.

prepp

Musimy założyć, że tej zimy będą przerwy w dostawie prądu. Mam w tej okolicy na myśli regionalną i czasową przerwę w dostawie prądu. Przyczyną będą nie tylko niedobory energii, wszak także celowe, czasowe wyłączanie sieci przez operatorów., w sprawie ochrony sieci i nie zagrażania całej dostawie” – powiedział Tiesler w rozmowie z Welt am Sonntag , dodając, że władze lokalne w kilku niemieckich gminach przygotowują się na opcja przerw w dostawie prądu i opracowały „precyzyjne plany”, które obejmują zakup generatorów awaryjnych develop obsługi systemu.

To powiedziawszy, niektóre gminy nie są przygotowane – i pomimo tego, że niemieckie magazyny gazu są bliskie pojemności, eksperci nie sądzą, tak aby zapasy wystarczyły na zimę w kraju z powodu braku nowych dostaw z Rosji.

„Spodziewamy się raczej krótkotrwałych przerw w dostawie energii niż długotrwałych awarii na dużą skalę. Przecież dobre przygotowanie jest również ważne ” – dodał Tiesler.

tiesl
Ralpha Tieslera

Co robić? Robić zapasy…

„Szczególnie woda, nieco skrzynek i konserwy. To wystarczy na dziesięć dni. W taki sposób zaleca moja filia… Nasze przesłanie brzmi: przygotuj się wyjątkowo. Bądź ustalony na możliwe kryzysy, nie zakładaj, że wszystko będzie od momentu razu dostępne przez nieuszkodzony okres ” – stwierdził Tiesler, dodając, że mieszkańcy powinni także zakupić radioodbiorniki na baterie oraz świece .

Problemy energetyczne Niemiec wynikają ze spadku dostaw gazu z Rosji, po nierozważnym planie zamknięcia ich elektrowni jądrowych. Napływ gazu został odcięty znacznie wcześniej niż oczekiwano w związku z sankcjami nałożonymi na Ukrainę oraz wrześniowymi eksplozjami, które uniemożliwiły eksploatację gazociągu Nord Stream 1.

Całość możesz przeczytać tutaj: Niemiecki urzędnik ds. katastrof ostrzega, żeby kupić kilka skrzynek wody i konserwy

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

w-2023-vat-na-energie-wzrosnie-attain-23%.-polacy-zaplaca-ogromne-rachunki

W 2023 VAT na energię wzrośnie attain 23%. Polacy zapłacą ogromne rachunki

libacja-alkoholowa-w-legionowskim-centrum-szkolenia-policji.-uczestnikom-imprezy-grozi-wydalenie-ze-sluzby

Libacja alkoholowa w legionowskim Centrum Szkolenia Policji. Uczestnikom imprezy grozi wydalenie ze służby