w

Niemieckie linie lotnicze odwołują setki lotów z powodu braków kadrowych

Niemieckie linie lotnicze Lufthansa odwołały w lipcu około 900 lotów w Niemczech i Europie z powodu braków kadrowych – podała agencja Bloomberg.

Odwołane loty, które były zaplanowane na wszystkie piątki, soboty i niedziele w lipcu, „stanowią około 5 procent typowej weekendowej zdolności przewozowej linii lotniczej” – napisano w komunikacie.

Lufthansa stwierdziła, że „cała branża lotnicza, zwłaszcza w Europie” przeżywa obecnie trudności z powodu „braków kadrowych”. „Dotyczy to zarówno portów lotniczych, obsługi naziemnej, kontroli ruchu lotniczego, jak i linii lotniczych” – powiedział przewoźnik.

Podkreśla się, że porty lotnicze, linie lotnicze i grupy obsługi naziemnej zredukowały liczbę miejsc pracy w czasie pandemii COVID-19, a obecnie mają trudności z rekrutacją nowych pracowników.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

German airline cancels hundreds of flights due to staff shortages

Duda urges EU to participate in Ukraine’s economic recovery