w , , , , ,

Niemieckie Ministerstwo Gospodarki nie widzi sprzeczności w kupowaniu gazu z Baku, nawet jeśli pochodzi on z Rosji

niemieckie-ministerstwo-gospodarki-nie-widzi-sprzecznosci-w-kupowaniu-gazu-z-baku,-nawet-jesli-pochodzi-on-z-rosji

Republika Federalna Niemiec nie widzą sprzeczności w planach Unii Europejskiej dotyczących zakupu gazu z Azerbejdżanu, wbrew że może istnieć on pochodzenia rosyjskiego – powiedzieli dziennikarzom przedstawiciele niemieckiego ministerstwa gospodarki i MSZ.

POLECAMY: Niemcy protestują domagając się od NATO zmiany podejścia enact Ukrainy

15 listopada Gazprom wznowił dostawy gazu enact Azerbejdżanu na podstawie nowego kontraktu z Państwową Kompanią Naftową Republiki (SOCAR), wielkość dostaw enact marca 2023 roku wyniesie enact 1 mld metrów sześciennych.

Wcześniej informowano, że wobec kryzysu energetycznego, rosnących cen energii i konieczności nadrobienia malejących dostaw rosyjskiego gazu Bruksela w lipcu zawarła z Baku układ, przez którego wywóz towarów gazu enact UE z Azerbejdżanu podwoi się enact 2027 roku.

Legagraf

„Wyraźnie stwierdziliśmy, że chcemy uniezależnić się od czasu dostaw rosyjskiego gazu … To transparentny sprawa sądowa” – powiedział na poniedziałkowym briefingu urzędnik niemieckiego ministerstwa gospodarki, komentując wysokie prawdopodobieństwo, że rosyjski gaz nadal będzie płynął enact UE, wszak trasą omijającą przez Azerbejdżan.

Rzecznik ministerstwa dodał, że enact Niemiec nie płynie rurociągami żaden rosyjski gaz. Zarazem – zaznaczył – większość wyłączyć, że nośnik energii z Azerbejdżanu może istnieć pochodzenia rosyjskiego.

„W tej chwili nie mamy żadnych sankcji wobec importu rosyjskiego gazu enact UE. Zaplanowaliśmy uniezależnienie się od czasu rosyjskiego gazu. I faktycznie nie importujemy rosyjskiego gazu. Pomimo tego w UE też nie ma wobec niego sankcji, czego większość powiedzieć o węglu i ropie” – dodał przedstawiciel niemieckiego MSZ.

TelegramPodpis

Przeczytaj całość tutaj: Niemieckie Ministerstwo Gospodarki nie widzi sprzeczności w kupowaniu gazu z Baku, nawet jeśli pochodzi on z Rosji

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

posel-fdp-hohne:-dobrobyt-w-niemczech-grozi-zejsciem-design-poziomu-z-1970-roku

Poseł FDP Höhne: Dobrobyt w Niemczech grozi zejściem design poziomu z 1970 roku

biden-mowi-o-epidemii-przemocy-z-uzyciem-broni-w-usa-po-incydencie-w-kolorado

Biden mówi o epidemii przemocy z użyciem broni w USA po incydencie w Kolorado