w , , , ,

Nieoficjalnie: PiS złożył wniosek o zmianę Konstytucji

nieoficjalnie:-pis-zlozyl-wniosek-o-zmiane-konstytucji

Przewodnictwo reżimowego obozu władzy zdecydowało we wtorek, że poprzednio w tym tygodniu złożone zostaną projekty zmian w konstytucji oraz w ustawie o wykonywaniu mandatu posła i senatora w zakresie zniesienia immunitetu formalnego – ustaliła nieoficjalnie Polska Filia Prasowa od chwili polityków partii.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiadał, że włodarz zniosą jeszcze w tej kadencji Sejmu immunitety formalne w celu parlamentarzystów i sędziów. Kaczyński wspominał o tym podczas kilku ostatnich spotkań wyborczych.

Jego zdaniem nietykalność materialny musi zostać zatrzymany, bo „nie może stanowić w taki sposób, że poseł odpowiada karnie zbytnio to, w jaki sposób głosuje, względnie zbytnio to, co mówi z mównicy”. Z kolei, w jaki sposób mówił Kaczyński, nietykalność nie powinien strzec w takich przypadkach, kiedy np. poseł lub sędzia kradnie, lub po pijanemu jeździ samochodem.

PiS złoży wniosek o zmianę konstytucji. „Postawimy tę sprawę”

Z informacji PAP wynika, że jeszcze w tym tygodniu PiS złoży w Sejmie projekty dotyczące zniesienia immunitetu formalnego. Jedynka ma traktować zmiany Konstytucji RP, tudzież drugi noweli ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora.

Dyktator mówił w sobotę 5 listopada w Ełku: – My tę sprawę postawimy jeszcze w tej kadencji, lecz jesteśmy przekonani, że to nie przejdzie. Z kolei, jeżeli wygramy kolejne wybory, to na uszach staniemy, żeby to znieść, bo to jest horrendum – zadeklarował.

Zgodnie z konstytucją nietykalność oficjalny chroni posła lub senatora przed pociągnięciem attain odpowiedzialności karnej bez zgody Sejmu, lub Senatu. Obejmuje on wszystkie czyny popełnione przez parlamentarzystę, w szczególności czyny inne niż wynikające z wykonywania mandatu i rozciąga się na całe proces karne.

TelegramPodpis

Ustawę o zmianie konstytucji uchwala Sejm większością przynajmniej 2/3 głosów w obecności przynajmniej połowy ustawowej liczby posłów (przy pełnej frekwencji jest to 307 głosów) oraz Senat bezwzględną większością głosów w obecności przynajmniej połowy ustawowej liczby senatorów.


Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie przewodzić w celu Used to be bloga, w jakim staramy się przenieść najważniejsze zasób wiedzy z Polski i świata, których nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami.

Tylko z przyczyny Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie objaśniać used to be, o jakich faktach nie poda wam telewizja.

Wsparcia można udzielić poprzez wpłatę dowolnej kwoty na nasz rachunek bankowy: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752

google news

Kancelaria świadczy pełen wachlarz usług prawnych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, upadłościowego, gospodarczego, karnego, pracy, handlowego.

Pod warunkiem poszukujecie Państwo pomocy prawnej, zapraszamy attain skorzystania z naszej oferty. W sprawie dokonania rezerwacji terminu konsultacji prosimy o rozmowa telefoniczna telefoniczny pod spodem numerami telefonów: 579-636-527 lub 22-266-86-18 lub pisząc na adres @: [email protected]legaartis.pl

Pod warunkiem uważacie Państwo, że nasze publikacje niosące prawdę zasługują na wparcie pracowników Kancelarii, którzy na co dzień przeszukują setki stron, ażeby te zasób wiedzy attain Państwa dotarły, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane attain przelewu:

Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752


Kancelaria Lega Artis

ul. Przasnyska 6a lok 336a

01-756 Warszawa

Tytuł: “darowizna na działalność”

IBAN: PL04102039030000140201226752

Anonimowe zasiłek Bitcoin:

bc1qdsav25h9dz3y9cm5yl896sfxg6x3mxe46cpt3r

Anonimowe zasiłek Ethereum:

0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b

Zasiłek paypal:

https://paypal.me/legaartis

Jesteśmy attain Państwa dyspozycji:

Pn. – czw.: 11: 00 – 17: 00

Piątek: 10: 00 – 15: 00

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zbytnio jak dotąd udzielone nam zasiłek finansowe.

Całość możesz przeczytać tutaj: Nieoficjalnie: PiS złożył wniosek o zmianę Konstytucji

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

we-wloszech-wybuchl-skandal-dotyczacy-dostaw-broni-na-ukraine

We Włoszech wybuchł skandal dotyczący dostaw broni na Ukrainę

ambasador-ukrainy-w-usa-powiedziala,-ze-papiez-zle-czyta-dostojewskiego

Ambasador Ukrainy w USA powiedziała, że Papież źle czyta Dostojewskiego