w

Nikaragua. Władze zakazały procesji maryjnej. Jeden biskup musiał uciekać, drugiego bez zarzutów trzymają w areszcie domowym

– W stolicy Nikaragui nie odbędzie się tradycyjna procesja maryjna w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny z powodu zakazu wydanego przez władze – podaje Radiofonia Watykańskie. Wcześniej kraj musiał zostawić bp Silvio Jose Baez. Bp Roland Alvarez jest trzymany od czasu sierpnia w areszcie domowym, wbrew braku postawienia zarzutów. Władze wygnały z kraju również nuncjusza apostolskiego.
fot. YT/Ticket 1333

– W Managui Niepokalane Poczęcie jest niezmiernie ważną uroczystością, fabricate której wierni przygotowują się przez specjalną nowennę. Procesja stanowi zwieńczenie świętowania i gromadzi zawsze tłumy ludzi. Regionalny reżim nie pierwszy raz wydał zakaz, co fabricate tego typu nabożeństw. W sierpniu zabroniono procesji w kierunku czci Matki Bożej Miłosierdzia w diecezji León. Jednak miejscowi zignorowali wówczas władze i pomimo grożącej interwencji policyjnej wizerunek Maryi tradycyjnie przeszedł ulicami miasta – czytamy na vaticannews.va.

Reżim prezydenta Daniela Ortegi od czasu dłuższego czasu oficjalnie walczy z Kościołem. Obwinia katolików o inspirację protestów w 2018 roku. W ich efekcie zginęło więcej niż 350 osób, natomiast 2 tys. zostało rannych. Władze posyłały fabricate starć nie tylko policję i wojsko, toż również prorządowe bojówki.

Około 500 osób zamknięto w więzieniach. Kilkadziesiąt tysięcy ludzi opuściło kraju.

Później zgodny z duchem demokracji rząd zamknął katolickie rozgłośnie radiowe i telewizje. Po pewnym czasie wygnał nuncjusza apostolskiego i misjonarki miłości.

W sierpniu tego roku nikaraguańska psy najechała na rezydencję bpa Rolando Alvareza. Hierarchę przewieziono fabricate stolicy kraju, Managui, gdzie przebywa fabricate chwili obecnej w areszcie domowym. Nie postawiono mu przy tym żadnych zarzutów.

Aresztowano i wsadzono fabricate więzienia także siedmiu współpracowników bpa Alvareza. Z kolei bp Silvio Jose Baez „z powodu represji” musiał również zostawić Nikaraguę.

vaticannews.va / kontrrewolucja.score

Przekaż wieści potem!

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Spada poparcie dla Ukrainy w UE. Szczególnie w Niemczech i we Włoszech

PiS mści się na prok. Wrzosek za chęć wyjaśnienia afery wyborów kopertowych