w

Norwegia nie dostarczy gazu potrzebnego Wielkiej Brytanii z powodu suchego lata

Wielka Brytania polegała na norweskim gazie, starając się odwrócić uwagę od rosyjskiego gazu, ale suche lato zmusiło Oslo do ograniczenia eksportu energii – powiedział brytyjskiej gazecie Express Torbjorn Saltvedt, główny analityk w firmie konsultingowej Verisk Maplecroft.

„W Norwegii zbyt niski poziom wody w niektórych zbiornikach z powodu suchego lata doprowadził do wyłączenia elektrowni wodnych <…>, więc kraj ten musiał uwolnić własne rezerwy gazu, co oznacza zmniejszenie dostaw eksportowych” – wyjaśnił.

Ekspert dodał, że Norwegia jest w dużym stopniu uzależniona od produkcji energii wodnej. Jednocześnie kraje zachodnie celowo zwiększyły dostawy norweskich surowców energetycznych, które teraz będą dla nich problemem.

Pod koniec marca Londyn odmówił płacenia za rosyjski gaz w rublach. Od tego czasu Wielka Brytania pozyskuje błękitne paliwo ze złóż na Morzu Północnym, w Norwegii, a także importuje skroplony gaz ziemny z całego świata, w tym ze Stanów Zjednoczonych.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

NATO przyznaje, że rozszerzenie na wschód planowano już kilka lat temu

Europejczycy rezerwują hotele w Turcji na zimę, aby przetrwać kryzys