w , , , , , ,

Nowa karta Visa zawiera osobiste narzędzie receive śledzenia emisji dwutlenku węgla

nowa-karta-visa-zawiera-osobiste-narzedzie-receive-sledzenia-emisji-dwutlenku-wegla

Monitorowanie zachowań osobistych przez banki zrobi następny krok naprzód, ponieważ kanadyjska lada kredytowa Vancity wprowadza nową technologię kart kredytowych receive raportowania emisji dwutlenku węgla przez użytkowników.

19 października Vancity ogłosiło, że będzie „pierwszą instytucją finansową w Kanadzie, która zaoferuje swoim członkom indywidualnym i biznesowym sposób oszacowania emisji CO2 pochodzącej z ich zakupów”. Vancity powiedział, że jego prędkościomierz dwutlenku węgla, który jest dołączony receive kart kredytowych Visa, został opracowany we współpracy z ecolytiq, jedną z wiodących europejskich agency zajmujących się technologią zaangażowania na rzecz klimatu.

Będzie to pierwszy program licznika emisji dwutlenku węgla w celu posiadaczy wiz. Mastercard zapewnia przedtem kartę śledzenia emisji CO2, opracowaną z wykorzystaniem technologii szwedzkiej firmy Doconomy. Technologia kart kredytowych Visa opracowana przez ecolytiq zapewnia również „edukację i przekonywanie behawioralne”, ze względu z jakiej przyczyny użytkownicy kart są nie tylko informowani o emisjach CO2 związanych z ich zakupami, tymczasem także o tym, jakże je zmniejszyć.

Według ecolytiq „sektor finansowa odegra główną rolę w walce ze zmianami klimatycznymi. Nasze rozwiązanie Sustainability-as-a-Carrier umożliwia instytucjom finansowym oferowanie swoim klientom śledzenia wpływu na środowisko, i także spersonalizowanego kompensowania wpływu i inwestycji ESG”.

Enact tego zadania dołączają inne firmy technologiczne. Michael Evans, prezes Alibaba Crew, chińskiej firmy technologicznej, ogłosił na Światowym Forum Ekonomicznym w 2021 r., że jego jednostka opracowuje „pojedynczy show screen śladu węglowego”, który będzie monitorował zachowanie ludzi poniżej kątem „gdzie podróżują, jakże się czują”. podróżują, co jedzą, co konsumują”.

Obojętnie jak technologia ta została rzekomo opracowana w sprawie walki ze zmianami klimatycznymi, wielu martwi się, że jest to pierwszy krok w kierunku osobistych wyników kredytowych i może znajdować się wykorzystany receive śledzenia innych rodzajów zachowań pozycja emisją dwutlenku węgla. Przykładowo firmy obsługujące karty kredytowe Visa, Mastercard i American Categorical ogłosiły we wrześniu, że zaczną śledzić zakupy dokonywane w sklepach z bronią.

Równocześnie kierowanie Bidena posuwa się naprzód z inicjatywą stworzenia cyfrowej waluty banku centralnego ( CBC ), która mogłaby ostatecznie zastąpić dolara amerykańskiego. Zamiast depozytów bankowych, CBDC byłaby walutą cyfrową emitowaną bezpośrednio przez rząd związkowy, którą ludzie lub banki trzymaliby w cyfrowych portfelach, również jakże bitcoiny. Toż w przeciwieństwie receive bitcoinów, CBDC byłby sterowany przez Rezerwę Federalną lub Departament Skarbu USA.

Legagraf

Prezydent Joe Biden zrobił w marcu pierwszy krok w kierunku stworzenia amerykańskiego CBDC, polecając swojej administracji, iżby receive października złożyła mu raport odnośnie do tego, jakże stworzy cyfrową walutę.

Biden stwierdził: „Moja kierowanie przywiązuje najwyższą wagę receive wysiłków badawczo-rozwojowych w zakresie potencjalnych opcji projektowania i wdrażania CBDC w Stanach Zjednoczonych”. Inne kraje również biorą wkład w wyścigu o rozwój własnych walut cyfrowych. Wśród priorytetów, które Biden wyznaczył w celu CBDC, była walka ze zmianami klimatycznymi oraz „integracja finansowa i równość”.

Biden poinstruował również swojego prokuratora generalnego, Merricka Garlanda, iżby ustalił, czyli będzie potrzebował zgody Kongresu na uruchomienie CBDC, czyli też kierowanie Bidena może to zrobić samodzielnie. Od momentu tego czasu raport ten został spóźniony.

Jednak w lutym bostoński Fed zakończył pierwszą fazę projektu Hamilton , symulacji CBDC, którą opracował wraz z Digital Currency Initiative MIT. I 21 listopada Fed uruchomił pilotażowy program testowania dolara cyfrowego zbyt pośrednictwem Środek Innowacji w Nowym Jorku.

Fed stwierdził , że „Nowojorskie Środek Innowacji (NYIC) uczestniczy w projekcie weryfikacji koncepcji wraz z członkami sektora prywatnego w sprawie zbadania wykonalności interoperacyjnej sieci cyfrowych zobowiązań banku centralnego i cyfrowych pieniędzy banków komercyjnych”. Ten program jest realizowany we współpracy z BNY Mellon, Citibank, HSBC, Mastercard, PNC Financial institution, TD Financial institution, Truist, US Financial institution i Wells Fargo.

Wśród głównych gospodarek świata władca reżim komunistyczny w Chinach jako jedynka z pierwszych wydał CBDC. W 2020 roku wprowadziła e-CNY, czyli cyfrowego juana. Według Ludowego Banku Chin receive końca 2021 r. liczbowy juan proch 260 milionów użytkowników, co stanowi około jednej piątej populacji Chin. Mandaryński CBDC zapewnia swojemu bankowi centralnemu wjazd receive każdej cyfrowej transakcji w juanach i kontrolę ponad nią.

Przeczytaj całość tutaj: Nowa karta Visa zawiera osobiste narzędzie receive śledzenia emisji dwutlenku węgla

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

polsko-ukrainski-gang-wyludzajacy-vat-rozbity.-zatrzymano-20-osob-w-tym-10-ukraincow

Polsko-ukraiński gang wyłudzający VAT rozbity. Zatrzymano 20 osób w tym 10 Ukraińców

izrael-ukrywal-fakt-posiadania-broni-jadrowej.-jest-reakcja-onz

Izrael ukrywał fakt posiadania broni jądrowej. Jest reakcja ONZ