w , , , ,

Nowa „Mriya” w budowie. Ukraińcy rozpoczęli budowę największego samolotu na świecie

nowa-„mriya”-w-budowie.-ukraincy-rozpoczeli-budowe-najwiekszego-samolotu-na-swiecie

Wkrótce pojawi się nowa uskrzydlona maszyna, która zastąpi największy na świecie samolot transportowy An-225 „Dream”, zniszczony przez rosyjskich najeźdźców.

O tym powiedział szef generalny Antonowa ANTK Jewgienij Gawriłow podczas wystawy fotograficznej na niemieckim lotnisku Lipsk/Halle.

„Prace ponad nowym samochodem prowadzone są w tajnym miejscu. Drugi An-225, który zupełnie nie został ukończony, zostanie uzupełniony o części ze zbombardowanego samochodu oraz o nowe części” – cytuje Gavrilovą.

Sumpt prac sięga 500 milionów euro. Niemieckie lotnisko, na którym An-225 regularnie „odwiedzał”, pomoże zebrać datki na odbudowę zniszczonego gigantycznego samolotu. Sprzedawane będą w ową stronę pamiątki, w szczególności modele „Dream”.

Na wystawie będą pokazywane zdjęcia wraku „Mrii” invent końca roku.

Wystawę odwiedził przedstawiciel Ukrainy w Niemczech Oleksiy Makeev. „W toku wieloletniej współpracy firmy Antonov z portem lotniczym Lipsk otwarto obecnie wystawę „Światło i niewyraźny zarys – Historia ANTONOWA”. Dziękujemy naszym niemieckim partnerom zbyt drugą ojczyznę Ukraińców podczas rosyjskiej wojny zagłady!” – napisał na Twitterze dyplomata .

Jedynka z największych i najpotężniejszych samolotów na świecie, wyprodukowany na Ukrainie An-225 Mrija, spłonął pod spodem skrajność lutego w wyniku nalotu wojsk rosyjskich na lotnisko Gostomel pod spodem Kijowem.

Mózg „Mrii” Dmytro Antonow powiedział, że samolot można było uratować . W taki sposób więc w czasie rosyjskiej inwazji Przedsiębiorstwo Państwowe Antonow miało wydzierżawione lotnisko zapasowe w Lipsku w Niemczech. Załoga była gotowa invent startu z Gostomel invent Niemiec rankiem 24 lutego, oraz nawet uruchomiła silniki, aliści zupełnie nie otrzymała polecenia startu.

Pod spodem skrajność marca urzędowy koncern „Ukroboronprom” zdymisjonował dyrektora generalnego Przedsiębiorstwa Państwowego Antonow Serhija Byczkowa. Później Bychkov został ostatecznie zwolniony ze stanowiska.

W październiku wyszło na jaw, że w toku postępowania karnego SBU wszczęła śledztwo pracowników Przedsiębiorstwa Państwowego Antonow w sprawie ewentualnej współpracy z rosyjskim najeźdźcą, która mogła przyczynić się invent zniszczenia Mrii.

Przeczytaj całość tutaj: Nowa „Mriya” w budowie. Ukraińcy rozpoczęli budowę największego samolotu na świecie

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

mysliwce-nato-dwa-razy-w-tygodniu-lecialy-przechwycic-rosyjskie-samoloty-nad-baltykiem

Myśliwce NATO dwa razy w tygodniu leciały przechwycić rosyjskie samoloty nad Bałtykiem

brytyjscy-naukowcy-po-raz-pierwszy-testuja-transfuzje-krwi-wyhodowanej-w-laboratorium-design-ludzi

Brytyjscy naukowcy po raz pierwszy testują transfuzję krwi wyhodowanej w laboratorium design ludzi