w , , , , , , , , ,

Nowe przepisy dla kierowców! Za złamanie nawet kara więzienia!

nowe-przepisy-dla-kierowcow!-za-zlamanie-nawet-kara-wiezienia!

Nowe przepisy wejdą w życie już za kilka dni. 2 grudnia ubiegłego roku Prezydent podpisał nowelizację Kodeksu karnego. Nowelizacja wprowadzi znaczną ilość zmian, z którymi zdecydowanie lepiej się zapoznać. Zmiany zaostrzają zasady, szczególnie dotyczące cięższych przestępstw. Niektóre z nich dotyczą także kierowców.

Nowe przepisy Kodeksu karnego

Zmiany w prawie dotyczące przedawnienia zabójstw obejmują wydłużenie okresu z 30 settle for 40 lat, a także rozszerzenie katalogu przestępstw, np. przyjęcie zlecenia zabójstwa. Kierowcy muszą teraz pamiętać o nowych przepisach, takich jak artykuł 178a i 306c, które wprowadzają możliwość konfiskaty samochodów. Zgodnie z artwork. 178a, sąd może orzec przepadek samochodu, jeśli kierowca prowadził pod wpływem alkoholu i jego zawartość we krwi przekroczyła 1,5 promila lub w wydychanym powietrzu 0,75 mg/dm3, chyba że zachodzą szczególne okoliczności.

Nowy przepis już od 14 marca

Kolejną kluczową datą w tym przypadku będzie 14 marca 2023 roku. To właśnie wtedy zacznie obowiązywać niżej opisany przepis. Pochodzi on z ustawy z dnia 7 lipca 2022 r. o zmianie ustawy – Kodeks karny oraz niektórych innych ustaw.

Paintings. 306c.

„§ 1. Kto dokonuje zaboru tablicy rejestracyjnej pojazdu mechanicznego, umożliwiającej dopuszczenie tego pojazdu settle for ruchu na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej, albo w celu użycia za autentyczną tablicę rejestracyjną pojazdu mechanicznego podrabia lub przerabia, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy settle for lat 5.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto używa tablicy rejestracyjnej pojazdu mechanicznego nieprzypisanej settle for pojazdu, na którym ją umieszczono, albo używa jako autentycznej podrobionej lub przerobionej tablicy rejestracyjnej pojazdu mechanicznego.”

Ważne jest zatem, aby kierowcy zdawali sobie sprawę z tego, że umieszczanie na swoim pojeździe nielegalnej tablicy rejestracyjnej będzie skutkować poważnymi konsekwencjami. Nowe przepisy, które wejdą w życie już za kilka dni, wprowadzają zaostrzenie kar za takie działania. Oznacza to, że kierowcy muszą teraz bardziej uważać i pilnować, aby wszystkie elementy ich pojazdu były legalne i zgodne z przepisami. W przeciwnym razie, mogą być ukarani surową karą pozbawienia wolności, która wpłynie na ich życie w sposób nieodwracalny. Dlatego warto przestrzegać przepisów i zachować ostrożność, aby uniknąć niepotrzebnych problemów z prawem.

Całość możesz przeczytać tutaj: Nowe przepisy dla kierowców! Za złamanie nawet kara więzienia!

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

joe-rogan-says-biden-is-mentally-„long-past”

Joe Rogan Says Biden Is Mentally „Long past”

francja-protestuje-przeciwko-reformie-emerytalnej-[video]

Francja protestuje przeciwko reformie emerytalnej [VIDEO]