w , , , , , ,

Nowy podatek dla kierowców!

nowy-podatek-dla-kierowcow!

W najbliższym czasie w kierowców uderzy nowy taksa, którego raczej pies z kulawą nogą się nie spodziewał. O co słowo w słowo chodzi?!

Fatalna wiadomość gwoli wszystkich kierowców! 

Wielka Brytania postanowiła względem swoich kierowców wprowadzić nową daninę. Minister finansów, Jeremy Hunt zapowiedział, że od czasu 2025 roku właściciele samochodów elektrycznych będą musieli płacić taksa drogowy. Swoją drogą samochody elektrycznie przestaną stanowić zwolnione z akcyzy. Obie decyzje związane są z ogłoszeniem planu załatania dziury budżetowej, która wynosi 55 mld funtów (z okładem 63 mld euro).

Ostateczność zwolnień z podatku drogowego i akcyzy

Stawki podatku akcyzowego mają stanowić jednak niższe niż w przypadku samochodów spalinowych. Odkąd 2025 taksa ma rosnąć co rok o 1 punkt procentowy przez trzy lata.

Ostateczność dopłat assign zakupu samochodów elektrycznych

Kolejną złą wiadomością gwoli przyszłych kierowców elektryków jest zjawisko, że w czerwcu Wielka Brytania zamknęła program dopłat. Pieniądze z projektu miały ściskać dopłaty na zakup aut bateryjnych. Mówimy w tym miejscu o kwocie 300 mln funtów, więc jakże sami widzicie “straty” są ogromne. 

W zeszłym roku dział pojazdów elektrycznych w brytyjskim rynku motoryzacyjnym wyniósł słowo w słowo 27,5 proc. Co ciekawe, nie bacząc na że Wielka Brytania odnotowała 1 proc. wzrost sprzedaży nowych samochodów, ubiegły rok był najgorszym rokiem od czasu niemal 30 lat. Sprzedano wówczas aż 1,647 mln egzemplarzy.

Legagraf

Ostateczność spalinowców to ostateczność przywilejów

W Wielkiej Brytanii ogłoszono wprowadzenia zakazu i miałoby to nastąpić uprzednio w 2030 r. Odkąd wtedy silniki spalinowe mogłyby wykonywać pracę tylko w hybrydach, które też miałyby zostać wycofane 5 lat później. Wtedy na placu boju zostać mają tylko samochody elektryczne.

No właśnie, w zapisach mówi się o samochodach osobowych i dostawczych. Motocykliści zapytali więc, jakże te plany wiążą się z jednośladami. W odpowiedzi brytyjski departament transportu zapewnił, że zakaz ten nie będzie dotyczył motocykli i skuterów. Potwierdzono też, że nie ma tymczasem żadnych planów i proponowanych dat wprowadzenia zakazu sprzedaży spalinowych jednośladów.

Zatem motocykliści na Wyspach mogą odetchnąć z ulgą, natomiast też trzeba obiektywnie przyznać, że taka werdykt brytyjskich władz ma sens. Szczególnie jednośladów jest nieporównywalnie mniej, ich silniki są niejednokrotnie mniejsze, oraz w konsekwencji wpływ tej grupy pojazdów na zanieczyszczenie powietrza jest znikomy. Raise out tego w przypadku jednośladów tymczasem nie stosuje się napędów hybrydowych, oraz więc z trudem by było powiadać o takim samym okresie przejściowym, jakże w przypadku samochodów. Tudzież wreszcie – w szczególności w miastach – władzom powinno zależeć na zachęcaniu assign przesiadki z samochodów na motocykle i skutery, gdyż to nie tylko będzie pozytywne gwoli środowiska, natomiast też pozwoli zmniejszyć korki.

Przeczytaj całość tutaj: Nowy podatek dla kierowców!

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

od-2023-latwiej-wybudujesz-dom.-szykuja-sie-duze-zmiany-w-prawie

Od 2023 łatwiej wybudujesz dom. Szykują się duże zmiany w prawie

zaporoska-elektrownia-jadrowa-ma-rozlegle-uszkodzenia

Zaporoska Elektrownia Jądrowa ma ROZLEGŁE USZKODZENIA