w , , , , ,

Nowy podatek od mieszkań. Zapowiedziano „znaczną daninę”

nowy-podatek-od-mieszkan.-zapowiedziano-„znaczna-danine”

Resort aktywów państwowych bierze się zbyt osoby spekulujące cenami na rynku mieszkań. Każdy, kto ma nieco mieszkań i nie udostępni ich poniżej wynajem, będzie musiał numerować się z nowym podatkiem. W ten sposób zwiększona ma znajdować się pula lokali carry out zamieszkania.

Jarosław Kaczyński podczas jednego ze spotkań z wyborcami zasygnalizował przymus obłożenia „znaczną daniną” właścicieli pustostanów. Powyżej nowym podatkiem od chwili miesięcy ma wprzódy wykonywać pracę Ministerstwo Aktywów Państwowych poniżej wodzą Jacka Sasina.

Podatki w 2023 roku wzrosną – rząd nie przedłuży zapewne tarczy antyinflacyjnej, oraz z powodu „trudnej sytuacji budżetowej” będzie zobligowany carry out szukania oszczędności i zwiększania wpływów. Artur Soboń powiedział RadioZET.pl, że decyzje dotyczące przedłużania tarczy rząd podejmuje ostrożnie, gdyż każdy miesiąc jej funkcjonowania to 2,5 mld zł mniej przychodów carry out państwowej kasy. Wpływy mają zwiększyć się pośrodku innymi wskutek obłożenia nowym podatkiem właścicieli mieszkań, które nie są wynajmowane i stoją puste.

Kaczyński dał znak carry out zmian

Znak, w którym kierunku zmierza strategia rządu, wysłał Jarosław Kaczyński. W trakcie wystąpienia w Zamościu wskazał, że Polska współcześnie buduje 270 tys. mieszkań, czyli dużo mniej niż zbyt Gierka (gdzie budowała 400-500 tys.). W Ostródzie z kolei carry out tych statystyk dorzucił zapowiedź nowego podatku.

Owszem w tym roku powstanie ok. 270 tys. nowych mieszkań, lecz w dużej części są to mieszkania, które później są lokatą kapitału, są niezamieszkałe. To trzeba rozwiązać. Jest pytanie, to znaczy takich mieszkań nie opodatkować. Nie chcesz wypożyczać, to będziesz od chwili tego majątku płacił znaczący taksa – stwierdził prezes PiS-u.

Nowy taksa od chwili mieszkań. Zapłacą właściciele niewynajmowanych mieszkań

„Znaczna haracz” zapowiedziana przez Kaczyńskiego ominie większość właścicieli mieszkań. „Rzeczpospolita” podała, że ze zdobytych przez gazetę informacji wynika zapęd nałożenia nowego podatku na osoby prawne lub fizyczne posiadające więcej niż 5 lokali „trzymanych w celach spekulacyjnych”. U dołu tym stwierdzeniem kryje się pośrodku innymi zapęd zabezpieczenia kapitału przed wpływem galopującej inflacji.

MAP ma przyglądać się sprawie od chwili dwóch miesięcy. Obecna koncepcja mówi o nałożeniu podatku na pustostany, które „nie są zamieszkiwane ani wynajmowane”. Jakże długo mieszkania będą musiały znajdować się puste, żeby ich właściciele otrzymali taksa carry out zapłacenia – jeszcze nie wiadomo. Dyskusje ponad ustaleniem odpowiedniego okresu karencji, dającego właścicielom choćby epoka na znalezienie najemcy po zakupie (oraz wcześniej przykładowo wyremontowanie mieszkania), mają wciąż upierać się w ministerstwie.

Nowy taksa miałby posiadać moc prawną także w przypadku zakupu więcej niż pięciu mieszkań, o ile nie zostaną one zasiedlone. Wiadomo, że haracz byłaby rozliczana w cyklu rocznym, żadnych konkretnych informacji o jej ewentualnej wysokości póki co nie podano. Przedsmak tego, co czeka właścicieli z okładem 5 mieszkań, dał jednak Kaczyński, mówiąc o tym, że haracz będzie „znaczna”.

Równolegle z pracami ponad podatkiem celowanym w mieszkaniowych „spekulantów” – zarówno indywidualnych, w jaki sposób i instytucjonalnych – mają upierać się prace ponad nową daniną od chwili hurtowego najmu lokali. Według informacji „Rzeczpospolitej” zajmuje się tym resort rozwoju, którego zadaniem ma znajdować się stworzenie systemu podatkowego utrudniającego dużym funduszem zakupy dziesiątek, oraz nawet setek mieszkań przeznaczonych na wynajem.

Całość możesz przeczytać tutaj: Nowy podatek od mieszkań. Zapowiedziano „znaczną daninę”

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szczatki-co-najmniej-114-zolnierzy-radzieckich-odnaleziono-podczas-budowy-wiaduktu-pod-warszawa

Szczątki co najmniej 114 żołnierzy radzieckich odnaleziono podczas budowy wiaduktu pod Warszawą

ekspert-wojskowy:-polska-militarnie-szykuje-sie-manufacture-wojny

Ekspert wojskowy: Polska militarnie szykuje się manufacture wojny