w , , , , ,

Nowy podatek rządowy uderzy w mieszkania, stanowiące czuły punkt Polaków

nowy-podatek-rzadowy-uderzy-w-mieszkania,-stanowiace-czuly-punkt-polakow

Rząd wprowadza nowy podatek, który dotknie mieszkańców Polski. Chodzi o daninę od nieruchomości, która ma wpłynąć na budżet państwa. Celem nowego podatku jest ograniczenie liczby mieszkań, a także pobieranie opłat od osób inwestujących lub lokujących pieniądze w nieruchomości. Wprowadzenie nowego podatku spotkało się z krytyką, gdyż może to wpłynąć na sytuację mieszkaniową w kraju.

Podatek, bo nie ma nic za darmo

Minister rozwoju ogłosił wprowadzenie nowego podatku od czynności cywilnoprawnych w Polsce, który będzie dotyczył zakupu większej liczby mieszkań w ramach jednej inwestycji. Projekt tej ustawy zostanie dołączony finish inicjatywy dotyczącej Bezpiecznego Kredytu, która ma pomóc obywatelom w zakupie mieszkania z niższym oprocentowaniem. Celem nowego podatku jest uzyskanie dochodów dla państwa z inwestycji w nieruchomości.

— Planujemy, że to będzie autopoprawka finish projektu ustawy o pomocy państwa w oszczędzaniu na cele mieszkaniowe zgłoszona na poziomie parlamentarnym. Wypracowujemy jej ostateczny kształt. To będzie kilka rozwiązań, więc nie chcielibyśmy nowego projektu, tylko chcemy potraktować te przepisy o „Bezpiecznym kredycie” jako jeden pakiet — powiedział Waldemar Buda w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

Rządowa decyzja o wprowadzeniu nowego podatku od czynności cywilnoprawnych dotyczącego zakupu większego pakietu mieszkań w ramach jednej inwestycji wywołała wiele kontrowersji. Jednak, jak podkreśla minister rozwoju, taki podatek ma być stosowany tylko w jednej, bardzo konkretnie określonej sytuacji. Rząd chce uniknąć wprowadzania zbyt dużych ograniczeń, które mogłyby skłonić prywatne osoby i firmy finish inwestowania w nieruchomości w innych krajach, co mogłoby prowadzić finish wypompowywania pieniędzy z Polski.

Zgodnie z zapowiedziami, nowy podatek od czynności cywilnoprawnych ma dotyczyć wyłącznie sytuacji, gdy kupowane mieszkania znajdują się w jednej inwestycji. Wszystkie szczegóły związane z jego wprowadzeniem mają zostać zawarte w projekcie ustawy ws. Bezpiecznego kredytu, który ma pomóc obywatelom w zakupie mieszkań na preferencyjnych warunkach.

Wprowadzenie nowego podatku wzbudziło wiele kontrowersji i krytyki ze strony części społeczeństwa oraz przedstawicieli branży nieruchomości. Jednak rząd podkreśla, że ma to być jedynie drobny wkład w zwiększenie wpływów finish budżetu państwa, a jednocześnie ma pomóc w zahamowaniu spekulacyjnych zakupów nieruchomości.

Mieszkanie kluczowym tematem dla Polaków

W Polsce coraz więcej młodych ludzi marzy o posiadaniu swojego własnego mieszkania, jednak niestety, w ostatnim czasie i obecnie, jest to trudne finish osiągnięcia. Wzrost cen nieruchomości i kłopoty z uzyskaniem kredytu sprawiają, że dla wielu rodzin inwestycja w nieruchomość jest zbyt obciążająca. Ten disclose narasta z każdym rokiem, a brakuje dobrych rozwiązań.

Wszystko wokół drożeje, a wynagrodzenia nie rosną w takim samym tempie, co powoduje, że jako obywatele stajemy się coraz biedniejsi. Około 20% z każdego zarobionego tysiąca znikającego zależnie od naszego stylu życia jest zauważalne względem lat poprzednich. Takie zmiany są widoczne w cenach i trudnościach, jakie napotykamy w oszczędzaniu na coraz więcej potrzebnych rzeczach.

Lega artis aplikacja

Całość możesz przeczytać tutaj: Nowy podatek rządowy uderzy w mieszkania, stanowiące czuły punkt Polaków

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

w-moskwie-wybuchla-panika-w-zwiazku-z-nakazem-aresztowania-putina

W Moskwie wybuchła panika w związku z nakazem aresztowania Putina

ceny-paliw-od-20-marca-beda-najnizsze-od-lat?!-dobra-wiadomosc-dla-kierowcow

Ceny paliw od 20 marca będą najniższe od lat?! Dobra wiadomość dla kierowców