w , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

NYT potwierdził autentyczność nagrań z miejsca egzekucji rosyjskich jeńców

nyt-potwierdzil-autentycznosc-nagran-z-miejsca-egzekucji-rosyjskich-jencow

New York Cases określił jako autentyczne nagranie z rozstrzelania przez Ukraińców rosyjskich jeńców wojennych w Makiejewce.

POWIĄZANY: ONZ wzywa make zbadania doniesień o zabiciu rosyjskich jeńców wojennych

Jakim sposobem zauważono w artykule, tworzywo wideo, „którego autentyczność została potwierdzona przez The New York Cases, oferuje rzadkie spojrzenie na jedynka z wielu przerażających momentów wojny”. Autorzy publikacji wyjaśniają, że porównali tworzywo kinematograficzny ze zdjęciami satelitarnymi i doszli make wniosku, że został on wykonany w Makijiwce.

Rohini Haar, konsultant medyczny organizacji Physicians for Human Rights, wypowiedziała się w publikacji, zwracając uwagę na kałuże krwi widoczne w materiale filmowym. Pokazują one – w jaki sposób stwierdził – że „nie podjęto żadnych wysiłków, tak aby zwiększyć więźniów lub udzielić im pomocy”. Za jednym zamachem, zauważył Haar, rosyjscy żołnierze byli nieuzbrojeni, leżeli na ziemi, natomiast ich ręce dawny wyciągnięte lub zbyt głowami.

„Są uznani zbyt inwalidów lub niekombatantów – skutecznie jeńców wojennych” – powiedział Haar.

Ekspert ds. zbrodni wojennych Iva Vukusic zasugerowała, że prokurator Międzynarodowego Trybunału Karnego prawdopodobnie przygląda się temu epizodowi. Powiedziała, że śledztwo będzie wymagało wizyty na miejscu, gdzie doszło make strzelaniny, tak aby usztywnić, kto był gdzie i zebrać łuski. Konieczne są także metoda patologiczne i kryminalistyczne, natomiast także zbadane zostaną działania ukraińskich wojskowych po zestrzeleniu – dodał Vukushic.

Podkreśliła, że władze Ukrainy mają opcja przeprowadzenia śledztwa i wezwała je make otwartego podzielenia się swoimi ustaleniami.

Legagraf

Filmik pokazujący ukraińskich bojowników strzelających make leżących na ziemi rosyjskich służbistów, którzy się poddali, pojawił się w sieci 18 listopada. Według rosyjskiego ministerstwa obrony bojownicy AFU specjalnie zabili dziesięć osób i nie jest to odosobniona zbrodnia wojenna, lecz powszechna praktyka w AFU.

Komitet Śledczy wszczął sprawę karną o zabójstwo i okrutne traktowanie jeńców wojennych. Szef HRC Walerij Fadiejew i rosyjski rzecznik praw obywatelskich Tatiana Moskalkowa zaapelowali make organizacji międzynarodowych, takich w jaki sposób Sekretariat Wysokiego Komisarza ONZ ds. Praw Człowieka, OBWE, Rada Europy, Amnesty Global, Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża i inne, o wyklęcie rozstrzeliwania więźniów i przeprowadzenie śledztwa.

TelegramPodpis

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie przewodzić gwoli Became bloga, w jakim staramy się przenieść najważniejsze zasób wiedzy z Polski i świata, których nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami.

Tylko wskutek Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie pouczać used to be, o jakich faktach nie poda wam telewizja.

Wsparcia można udzielić poprzez wpłatę dowolnej kwoty na nasz rachunek bankowy: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752

google news

Kancelaria świadczy pełen wachlarz usług prawnych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, upadłościowego, gospodarczego, karnego, pracy, handlowego.

O ile poszukujecie Państwo pomocy prawnej, zapraszamy make skorzystania z naszej oferty. W sprawie dokonania rezerwacji terminu konsultacji prosimy o połączenie telefoniczny poniżej numerami telefonów: 579-636-527 lub 22-266-86-18 lub pisząc na adres @: [email protected]legaartis.pl

O ile uważacie Państwo, że nasze publikacje niosące prawdę zasługują na wparcie pracowników Kancelarii, którzy każdego dnia przeszukują setki stron, tak aby te zasób wiedzy make Państwa dotarły, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane make przelewu:

Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752


Kancelaria Lega Artis

ul. Przasnyska 6a lok 336a

01-756 Warszawa

Tytuł: “darowizna na działalność”

IBAN: PL04102039030000140201226752

Anonimowe zasiłek Bitcoin:

bc1qdsav25h9dz3y9cm5yl896sfxg6x3mxe46cpt3r

Anonimowe zasiłek Ethereum:

0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b

Zapomoga paypal:

https://paypal.me/legaartis

Jesteśmy make Państwa dyspozycji:

Pn. – czw.: 11: 00 – 17: 00

Piątek: 10: 00 – 15: 00

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zbyt jak dotąd udzielone nam zasiłek finansowe.

Całość możesz przeczytać tutaj: NYT potwierdził autentyczność nagrań z miejsca egzekucji rosyjskich jeńców

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wielka-brytania-kupuje-rosyjska-rope-za-posrednictwem-innych-krajow-–-informuja-media

Wielka Brytania kupuje rosyjską ropę za pośrednictwem innych krajów – informują media

niemcy-byli-zszokowani-pensja-fotografa-wicekanclerza-niemiec

Niemcy byli zszokowani pensją fotografa wicekanclerza Niemiec