w

NYT: zastrzeżenia Busha wobec Ukrainy ujawniają amerykańską hipokryzję

Uwaga byłego prezydenta USA George’a W. Busha, który pomylił Irak z Ukrainą, była ponurym przypomnieniem hipokryzji polityki zagranicznej Waszyngtonu – pisze „New York Times„.

„Ta uwaga ujawnia całą tragedię głupoty i podkreśla trajektorię upadku USA” – napisano w publikacji.

W artykule zauważono, że w 2022 roku „starość nie jest radością” nie tylko dla Busha, ale dla całej Ameryki, ponieważ demokracja starzeje się i niszczeje. Co więcej, gafa byłego prezydenta, która stała się viralem w sieci, przypomina, jak wielu ludzi postanowiło zapomnieć o fiasku w Iraku, a przecież inwazja opierała się na fałszywej prehistorii, którą poparli Demokraci i Republikanie – zauważa autor materiału.

Charakteryzuje je typowa amerykańska arogancja i naiwność, niechęć do uznania rzeczywistej polityki stojącej za amerykańskimi interwencjami na bogatym w ropę Bliskim Wschodzie oraz skłonność do wzniosłego mówienia o wolności i demokracji – podsumowuje artykuł.

75-letnia była głowa państwa znalazła się w niezręcznej sytuacji podczas wystąpienia na imprezie wyborczej Instytutu Busha. Były prezydent USA próbował skrytykować Władimira Putina i rosyjską operację specjalną, ale pomylił Ukrainę z Irakiem.

POLECAMY: Ukraina obawia się, że może stracić zachodnie poparcie przez „zmęczenie wojenne”

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP: Google suspends employee who stood up for artificial intelligence

US-Professor vergleicht Schäden durch Sanktionen gegen Russland und den Westen