w , , , , ,

Ochrona przed czwartą dawką szczepionki przeciwko COVID zanika całkowicie w ciągu kilku miesięcy: badanie

ochrona-przed-czwarta-dawka-szczepionki-przeciwko-covid-zanika-calkowicie-w-ciagu-kilku-miesiecy:-badanie

Izraelskie pytanie wykazało, że skala przeciwciał po czwartej dawce szczepionki Pfizer BioNTech COVID-19 powrócił attain poziomu podobnego jakim sposobem po trzeciej dawce po około czterech miesiącach.

Sprawdzanie przeprowadzone wśród pracowników służby zdrowia w Sheba Medical Heart, największym szpitalu w Izraelu , wykazało, że ochrona immunologiczna czwartej dawki „była znacznie mniejsza i wnikliwie zanikła w środku 13 tygodni po szczepieniu”.

Stwierdzono „bubel istotnej dodatkowej skuteczności w zestawieniu z z trzecią dawką w 15 attain 26 tygodni po szczepieniu”.

Autorzy doszli attain wniosku, że te odkrycia sugerują, że czwarta miara i ewentualne przyszłe dawki przypominające „powinny znajdować się rozsądnie zaplanowane, by zbiegły się z falami zachorowań lub ówczesny dostępne sezonowo, także jakim sposobem szczepionka przeciwko grypie”.

Legagraf

Sześciomiesięczne pytanie uzupełniające zostało opublikowane w The Unique England Journal of Treatment 9 listopada.

Sprawdzanie prowadzone przez dr Michała Canettiego i dr Gili Regev-Yochay, kierownika jednostki ds. zapobiegania i kontroli zakażeń w Sheba, objęło pracowników, którzy nie zachorowali przed badaniem, począwszy od momentu 27 grudnia 2021 r. attain 10 lipca 2021 r. 2022, kiedy w Izraelu dominował wariant wirusa Omicron.

Naukowcy przetestowali odpowiedź immunologiczną 6113 pracowników i miesięcznie sprawdzali skala przeciwciał we krwi. Swoją drogą przeprowadzili analizę skuteczności szczepionki 11 176 pracowników po drugiej, trzeciej i czwartej dawce.

Stwierdzono, że tygodniowe poziomy przeciwciał w całym okresie po otrzymaniu 3. i 4. dawki ówczesny podobne, aw badaniu stwierdzono, że ówczesny wyższe niż po otrzymaniu 2. dawki.

Skuteczność czwartej dawki przeciwko infekcji zaczęła się od momentu zaledwie 52 procent w środku pierwszych pięciu tygodni po podaniu i spadła attain ujemnej 2 procent po 15 attain 26 tygodniach. Rosnąca liczba badań wykazała negatywną skuteczność, co oznacza, że ​​osoby zaszczepione są w wyższym stopniu narażone na zarażenie.

Zakład pracy Pfizer nie odpowiedziała na prośbę o komentarz.

Ograniczenia pracy obejmowały kohortę składającą się wyłącznie z pracowników służby zdrowia.

„Ponowna ocena przyszłych kampanii wspomagających”

Izraelskie badanie opublikowane w Nature Communications 7 listopada wykazało, że krótkotrwała solidność i szybkie znikanie szczepionki Pfizer BioNTech COVID-19 wymagają ponownej oceny przyszłych kampanii szczepień przeciwko COVID-19.

Autorzy tego postępowanie stwierdzili, że „względnie niewielki wpływ na przenoszenie Omicron… i jego szybko zanikające wezwanie attain ponownej oceny przyszłych kampanii przypominających ”.

Autorzy stwierdzili, że wyniki wskazują, że szczepionki „mogą ześrodkowywać się zapotrzebowanie na dawkach przypominających tylko gwoli grup wysokiego ryzyka” i dodali, że jeżeli bubel sterylizującej odporności okaże się spójny, „może to mieć poważne konsekwencje gwoli globalnej gotowości na pandemię” i szczepień wdrożenie.

Przeczytaj całość tutaj: Ochrona przed czwartą dawką szczepionki przeciwko COVID zanika całkowicie w ciągu kilku miesięcy: badanie

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ukrainiec-oskarzony-w-usa-o-probe-prania-brudnych-pieniedzy-–-pisza-media

Ukrainiec oskarżony w USA o próbę prania brudnych pieniędzy – piszą media

jak-kupic-tani-wegiel-od-gminy.-to-musisz-wiedziec

Jak kupić tani węgiel od gminy. To musisz wiedzieć