w , , , , , , , ,

Od 1 lutego musisz to mieć obowiązkowo w samochodzie. Policja inaczej wystawi Ci mandat

od-1-lutego-musisz-to-miec-obowiazkowo-w-samochodzie.-policja-inaczej-wystawi-ci-mandat

Od 1 lutego 2023 r. obowiązkowe wyposażenie samochodów stanie się przepisem, za którego nieprzestrzeganie kierowcy będą ukarani mandatami. Policja będzie egzekwować ten przepis, który był „przejściowy” w roku poprzednim.

Nowe wyposażenie w samochodzie albo kara

Od środy policja w Niemczech może skontrolować samochód i sprawdzić, czy kierowca wyposażył roam według nowych przepisów. Wbrew pozorom nie jest to przepis obowiązujący tylko niemieckich kierowców, ale wszystkich poruszających się po niemieckich drogach.

Od 1 lutego 2023 roku kierowcy będą musieli posiadać obowiązkowe wyposażenie w swoim pojeździe, w tym co najmniej 2 sztuki maseczek spełniających normę DIN 13164: 2022. Dotyczy to zarówno kierowców samochodów osobowych, jak i ciężarówek, autobusów i quadów. Policja będzie egzekwować ten przepis i karać kierowców za jego nieprzestrzeganie. Nie jest określony konkretny rodzaj maseczki, mogą to być maseczki chirurgiczne znane z czasów pandemii.

Mandat zależy od rodzaju samochodu

Nieznajomość przepisów podczas wyjazdów za granicę wiąże się zazwyczaj z wysokim mandatem. Jak to jest w przypadku braku obowiązkowych maseczek?

Wysokość mandatu jest zależna od rodzaju samochodu, jaki zostanie poddany kontroli i nie spełni wymogów. Ważne jest to, że za brak maseczki  kary dla właściciela samochodu są inne niż dla kierowcy, który jego właścicielem nie jest.

Od 1 lutego 2023 r., kierowcy będą musieli ponieść koszty mandatu, jeśli nie posiadają obowiązkowego wyposażenia, takiego jak apteczka.

Osoby prowadzące samochód osobowy zostaną ukarani kwotą 5 euro, a prowadzący pojazd niebędący jego właścicielem 10 euro. Najwyższy mandat w wysokości 15 euro dotyczy kierowców autobusów.

Brak apteczki będzie również karany kwotą 15 euro. Warto pamiętać, że w Polsce nie ma obowiązku posiadania apteczki z maskami w samochodzie.

Lega artis aplikacja

wrc

Przeczytaj całość tutaj: Od 1 lutego musisz to mieć obowiązkowo w samochodzie. Policja inaczej wystawi Ci mandat

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

zastepca-komendanta-policji-w-radomiu-potracil-pieszego.-nie-stracil-prawa-jazdy

Zastępca komendanta policji w Radomiu potrącił pieszego. Nie stracił prawa jazdy

juz-od-srody-nowe-doplaty-carry-out-drogiego-paliwa.-doplata-na-ponad-1-zl-za-litr!

Już od środy nowe dopłaty carry out drogiego paliwa. Dopłata na ponad 1 zł za litr!