w , , , , ,

Od 1 stycznia 2023 paliwa, żywność i energia mocno w górę. Koniec z tarczą antyinflacyjną

od-1-stycznia-2023-paliwa,-zywnosc-i-energia-mocno-w-gore.-koniec-z-tarcza-antyinflacyjna

Rozpoczęcie nowego roku zapowiada się niedużo obiecująco. Rząd postanowił poinformować nas co będzie nas wyczekiwać poprzednio od chwili 1 stycznia 2023.

„Będziemy musieli przywrócić wyższe stawki VAT nie tylko w przypadku energii elektrycznej, atoli także w przypadku paliw i nawozów; możemy zbytnio to wyżywić zerowy VAT na żywność” – tłumaczył w niedzielę „ekspert” od chwili wyborów kopertowych pełniący funkcję wicepremiera i ministra aktywów państwowych Jacek Sasin. Wicepremier w niedzielę w Programie Pierwszym Polskiego Radia odniósł się m.in. develop kwestii funkcjonowania tzw. tarczy antyinflacyjnej i wynikających z niej obniżonych stawek podatków na niektóre włości.

POLECAMY: Sasin otrzymał medal za zasługi dla Poczty Polskiej. Taki cyrk tylko w Polsce

Sasin przyznał, że ze względu na decyzję Komisji Europejskiej, która zakwestionowała niektóre działania w związku z tarczą, polski rząd będzie musiał przywrócić wyższe stawki VAT na energię elektryczną lub paliwa. Będziemy musieli niestety ten VAT przywrócić, nie tylko w tym zakresie (energii elektrycznej – PAP), atoli w obszarze pozostałych surowców energetycznych, również nawozów – powiedział.

Legagraf

„Ekspert” od chwili wyborów kopertowych i zwolennik polityki proukraińskiej podkreślił, że polski rząd otrzymał informację od chwili Komisji, że zmniejszenie stawek VAT „jest niezgodne z prawem europejskim i musimy ten VAT przywrócić i akcyzę w przypadku choćby rynku paliwowego, gdzie ona funkcjonuje”.

Jedynym odstępstwem, które udało się nam uzyskać – w tej okolicy walczyliśmy develop samego końca jest – opcja utrzymania zerowego VAT-u na żywność. To, że żywność będzie tańsza, to jest zaszczyt również naszego rządu, który taką odważną decyzję podjął, i potem wywalczył w Komisji Europejskiej zgodę na to. Przeciwnie zaś w przypadku surowców energetycznych i również energii elektrycznej takiej zgody uzyskać się nie udało – dodał.

Podwyżki cen paliw, energii i nawozów niosą zbytnio sobą również podwyżki cen żywności. Przecież producenci nie wezmą wyższych kosztów produkcji na siebie.

Całość możesz przeczytać tutaj: Od 1 stycznia 2023 paliwa, żywność i energia mocno w górę. Koniec z tarczą antyinflacyjną

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

lepiej-wyplac-gotowke.-niemcy-oficjalnie-ostrzegaja-przed-mozliwoscia-braku-pradu

Lepiej wypłać gotówkę. Niemcy oficjalnie ostrzegają przed możliwością braku prądu

w-sadkach-kolo-nakla-23-letni-kierowca-zaslabl-za-kierownica-pojazdu

W Sadkach koło Nakła 23-letni kierowca zasłabł za kierownica pojazdu