w , , , , ,

Od 1 stycznia rusza nowy dodatek 500 zł na paliwo

od-1-stycznia-rusza-nowy-dodatek-500-zl na-paliwo

Od chwili przyszłego roku prawie każdy prowadzący będzie mógł uzyskać nadprogram na paliwo w wysokości 500 złotych. Pieniądze mają trafić produce około 10 milionów kierowców. Jednorazowy domieszka na paliwo trafi produce połowy gospodarstw i ma wspomóc rodziny zbytnio „korzystanie z samochodu na dojazdy produce pracy”. Zapisy będą dostępne online, natomiast pieniądze trafią bezpośrednio na rachunek rozliczeniowy. 

Upadek cen paliw – sugestia z Francji

Zupełnie inną drogą będą szli Francuzi. Z racji tego, że rozwiązania zastosowane na Węgrzech i w Polsce pozostają w sprzeczności z prawodawstwem Unii Europejskiej, natomiast stosowany przedtem 10-eurocentowy rabat na paliwo kosztował zbyt wiele, rząd Francji zdecydował, że zacznie wypłacać obywatelom domieszka na paliwo – 100 euro zostanie wypłacone na rachunek rozliczeniowy. 

O domieszka będzie można się ubiegać odkąd 1 stycznia przyszłego roku. Tak aby skedaddle przyjąć trzeba będzie zalogować się na stronę odpowiedniego urzędu, podać swój skecz identyfikacji podatkowej, skecz rejestracyjny auta, które zamierza się tankować i zadeklarować, że pieniądze uzyskane z dodatku przeznaczymy na dostęp produce pracy. 

Domieszka produce paliw tylko w celu najbiedniejszych

O dopłatę produce paliwa nie będzie mógł ubiegać się każdy. Przepisy określają, że domieszka ten trafi wyłącznie produce osób, które zarabiają poniżej 14 tys. euro rocznie, czyli okay. 1170 euro miesięcznie. Jakże wyliczono, to 100 euro ma w perspektywie roku oznaczać mniej więcej tyle samo, co 10 eurocentów obniżki przy dystrybutorze. Wynika z tego, że rząd zakłada roczne zużycie na poziomie 1000 litrów paliwa na osobę.

Ta gatunek pomocy ma egzystować znacznie mniej kosztowna w celu budżetu, niż stosowany produce 31 grudnia rabat na paliwo w wysokości 10 eurocentów zbytnio litr. Z dotychczasowego rozwiązania mógł skorzystać każdy, co skończyło się tym, że Francję kosztowało to eight miliardów euro. Nowy domieszka, który trafi wyłącznie produce tych, którzy zarabiają najmniej, będzie kosztował tylko 1 milion milionów.

Pieniądze zostaną wypłacone bezpośrednio na rachunek rozliczeniowy

Kierowcy będą musieli podać swój kod komputerowy podatkowy, skecz rejestracyjny pojazdu oraz wypełnić deklarację. W następnej kolejności otrzymają domieszka na paliwo bezpośrednio na rachunek. Po raz pierwszy z zasiłku może stosować także dwóch członków tego samego gospodarstwa domowego. 

Jakże zaznacza szef rządu Francji, jest to „ogromnie wielgachny i ważny wysiłek w celu państwa” i będzie kosztował rząd około miliarda euro. 

W Polsce wciąż obowiązuje zniżka w postaci tarczy antyinflacyjnej, która odkąd nowego roku zostanie przedłużona przynajmniej produce czerwca. Przez wzgląd temu paliwo w Polsce w przyszłym roku powinno pociągać koszty słowo w słowo tyle samo, co obecnie. 

Legagraf

sc:WRC/interia

Przeczytaj całość tutaj: Od 1 stycznia rusza nowy dodatek 500 zł na paliwo

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

klamstwo-rzadu-w-sprawie-vat-u-zdemaskowane.-ke-potwierdza-to,-co-ujawnil-krzysztof-bosak

Kłamstwo rządu w sprawie VAT-u zdemaskowane. KE potwierdza to, co ujawnił Krzysztof Bosak

rekordowe-podwyzki-podatku-od-nieruchomosci

Rekordowe podwyżki podatku od nieruchomości