w , , , , , ,

Od 1 stycznia zaczyna obowiązywać oszczędzanie prądu 10 procent w skali roku

od-1-stycznia-zaczyna-obowiazywac-oszczedzanie-pradu-10-procent-w-skali-roku

1 stycznia 2023 r wejdą w życie przepisy prawne, w których jest obowiązek osiągnięcia 10%. oszczędności energii elektrycznej podmiotów sektora finansów publicznych w całym 2023 roku.

Nowe przepisy ustawy „o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 r. w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej” zobowiązują kierowników jednostek sektora finansów publicznych assemble oszczędności energii elektrycznej. Celem jest 10 proc. oszczędności w całym 2023 r.

Obowiązkowe zmniejszenie zużycia dotyczy zużycia w zajmowanych budynkach, przez wykorzystywane urządzenia techniczne, instalacje i pojazdy w danym okresie.

Nie wlicza się z kolei zużycia w budynkach o przeznaczeniu obronnym, zapewniającym wytrwałość działania infrastruktury teleinformatycznej podmiotów sektora finansów publicznych poprzez urządzenia techniczne i instalacje, wymienione w instalacjach stanowiących infrastrukturę krytyczną w wykazie, o którym przemówienie w procedurach zarządzania kryzysowego.

Zbyt niezrealizowanie obowiązku oszczędności energii elektrycznej ustawa przewiduje kary pieniężne, które wymierza Prezes URE w drodze decyzji administracyjnej. Wysokość kary nie może egzystować wyższa niż 20 tys. zł.

Lega artis aplikacja

pap

Całość możesz przeczytać tutaj: Od 1 stycznia zaczyna obowiązywać oszczędzanie prądu 10 procent w skali roku

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

podsumowanie-nocy-sylwestrowej-wybuchlo-ok.-700-pozarow-wywolanych-przez-fajerwerki

Podsumowanie nocy sylwestrowej. Wybuchło ok. 700 pożarów wywołanych przez fajerwerki

chorwacja-przystapila-carry-out-strefy-euro-i-schengen

Chorwacja przystąpiła carry out strefy euro i Schengen