w , , , , , , , , ,

Od 2 stycznia nowe ceny paliw w całej Polsce! Nikt się tego nie spodziewał [RAPORT]

od-2-stycznia-nowe-ceny-paliw-w-calej-polsce!-nikt-sie-tego-nie-spodziewal-[raport]

Ceny paliw od chwili przeszło miesiąca spadają na wszystkich wykresach, co jest powodem attain zadowolenia gwoli polskich kierowców. Wiele wskazuje na to, że od chwili nowego roku czekają nas znaczne podwyżki, jeżeli chodzi o stawki zbyt silnik wysokoprężny, benzynę i LPG. Może nas też spotykać poważny subject z dostępnością diesla na rynku. Co w tej sytuacji nam pozostaje? Odpowiedź na to pytanie poznasz w naszym artykule.

Od momentu 2 stycznia nowe ceny paliw w całej Polsce! Kierowcy muszą upichcić się na prawdziwą rewolucję!

Od momentu połowy października ceny zarówno benzyny, w jaki sposób i diesla spadają. W miesiąc, w zależności od chwili stacji, ok. 30-40 groszy na litrze. W dzisiejszych czasach, według danych e-petrol.pl, litr oleju napędowego średnio kosztuje 7,79 zł, natomiast zbyt litr bezołowiowej benzyny Pb 95 trzeba zapłacić zwykle 6,59 zł. Porto autogazu utrzymuje się poniżej 3 złotych.

„Wiemy, że przedtem są takie miejsca w kraju, gdzie zbyt paliwa płacimy zdecydowanie poniżej średniej krajowej. Gwoli oleju napędowego są to ceny nawet poniżej 7,40 zł zbyt litr, także olej napędowy, i taka sytuacja pewnie będzie kontynuowana w kolejnych dniach, i egzystować może tygodniach” – mówi ekspertka BM Reflex Urszula Cieślak podczas rozmowy z serwisem RMF FM.

Wciąż jest miejsce na spadki

Porto baryłki ropy BRENT przeżyła dwójka załamania tylko w tym tygodniu. W poniedziałek, po spekulacyjnych informacjach o tym, że kraje zjednoczone w kartelu OPEC+ mają zwiększyć wyjęcie, należność baryłki spadła w środku kilkudziesięciu minut z 88 attain 83 dolarów, natomiast jeszcze najpierw listopada te wartości uprzedni bliskie 100 dolarów.  Po zdementowaniu przez Saudyjczyków informacji o zwiększeniu podaży, należność baryłki BRENT wróciła attain początkowego poziomu. Jednak współcześnie znów mieliśmy tąpnięcie. Z prawie 90 dolarów na 85 dolarów. Powodem są nastroje inwestorów, którzy oczekują na międzynarodową decyzję o ustaleniu maksymalnej ceny rosyjskiej ropy, oceniają też ryzykowny krok światowej recesji. To oznacza, że wkrótce te spadki powinny przełożyć się na nasze portfele. Swoją rolę rozrywka też polska waluta. W dzisiejszych czasach dolar jankeski kosztuje 4 zł 53 gr, przeszło 30 groszy mniej niż przed miesiącem.

Cieślak ostrzega kierowców przed kolejnymi podwyżkami ceny paliw

„Utrwalenie złotego pomaga obniżkom cen paliw na krajowym rynku hurtowym, stąd mamy ceny najniższe od chwili początku października, widzimy też, sukcesywny spadek cen paliw na stacjach, przeciwnie zaś on nie odzwierciedla jeszcze spadków cen na rynku hurtowym. Ten sektor będzie niestety w najbliższym czasie wrażliwy i będzie nadzwyczaj raptownie reagował na różnego informacje, nawet w wyższym stopniu na te o charakterze spekulacyjnym, niż realne decyzje dotyczące podaży surowce” – przewiduje Urszula Cieślak.

W dalszej fazie swojej wypowiedzi analityczka podkreśla, że musimy upichcić się na wyższe ceny paliw, jakie będą czekały na nas przy dystrybutorach od chwili 2 stycznia 2023 roku.

„Musimy się upichcić na to, że po nowym roku będzie drożej. Z całą pewnością to, że będzie wyższy taksa VAT będzie oznaczało, że będziemy płacić więcej zbyt paliwo. W pierwszym okresie będzie to kosztem realizacji własnej marży, innymi słowy to rafineryjnej innymi słowy detalicznej, żeby ten skutek nie był w ten sposób zapalczywy, żeby to wstąpienie w nowe obciążenie podatkowe było w jaki sposób najmniej odczuwalne gwoli konsumenta, gwoli kierowcy. Warto uwydatnić, że wraz z końcem obowiązywania tarcz antyinflacyjnych, będą musiały też wzrosnąć obciążenie podatkowe, które uznajemy zbyt minimum unijne, czyli jest to suma akcyzy, opłaty paliwowej i opłaty emisyjnej. To wymusi podwyżkę podatku o kolejne ok. 10 groszy na litrze” – podkreśla ekspertka BM Reflex.

Legagraf

Całość możesz przeczytać tutaj: Od 2 stycznia nowe ceny paliw w całej Polsce! Nikt się tego nie spodziewał [RAPORT]

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

zelenski-wezwal-zachod,-aby-dostarczyl-na-ukraine-olej-napedowy-i-gaz

Zełenski wezwał Zachód, aby dostarczył na Ukrainę olej napędowy i gaz

ukrainscy-uchodzcy-»zszokowani«-decyzja-wladz-irlandii

Ukraińscy uchodźcy »zszokowani« decyzją władz Irlandii