w , , , , , , , , , ,

Od 21 listopada kończy się możliwość kupowania diesla, benzyny i LPG na dotychczasowych zasadach

od-21-listopada-konczy-sie-mozliwosc-kupowania-diesla,-benzyny-i-lpg-na-dotychczasowych-zasadach

Stacje paliw w całej Polsce od chwili 21 listopada, i najpóźniej wewnątrz tygodnia zaczną wyprzedawać silnik wysokoprężny, benzynę i LPG na innych zasadach.

W nadchodzącym tygodniu ceny wszystkich paliw na stacjach będą niższe. Kierowcy w Polsce będą tankować w ogromnie niskich cenach względem ostatnich czasów. Przedtem śmiało można powiedzieć, że nadchodzi hand over ogromnie tanie paliwo na stacjach. Zbyt oliwa napędzający będziemy płacić poniżej 7 złotych, i zbytnio 95-tkę poniżej 6 złotych.

Silnik wysokoprężny, etylina i LPG tanieją od chwili miesiąca

Nakierowujący uprzednio od chwili połowy października mogą mieć jeszcze lepsze humory podczas odwiedzania stacji paliw. „W ślad zbytnio umocnieniem złotego i spadkiem cen paliw gotowych na rynku ARA, tanieją paliwa na rynku krajowym” – zauważają Urszula Cieślak i Rafał Zywert z Biura Maklerskiego Reflex. Zbyt nami następny tydzień obniżek, które najmocniej widać było na oleju napędowym. Silnik wysokoprężny potaniał o 10 gr i kosztuje uprzednio średnio 7,80 zł/l. Najtaniej w Polsce to paliwo tankuje się w woj. łódzkim, bo w ową stronę średnio po 7,75 zł/l.

O 4 gr na litrze zmniejszyła się średnia ogólnopolska opłata zbytnio benzynę 98-oktanową. Teraz zbytnio jej litr płaci się zwyczajowo 7,31 zł, choć w poszczególnych regionach stawka jest dużo niższa. Przykładowo w woj. śląskim i świętokrzyskim zbytnio Pb98 płaci się średnio 7,08 zł/l. W najwyższym stopniu popularna etylina 95-oktanowa potaniała z kolei o 2 gr na litrze hand over poziomu 6,62 zł/l. Pb95 najtaniej w kraju kupuje się w woj. lubelskim, bo po 6,58 zł/l.

Będą nowe zasady cenowe i szalone obniżki

„Te obniżki nie odzwierciedlają skali spadku cen na rynku hurtowym” – stwierdzają eksperci BM Reflex. „Daje to właścicielom szanse na realizowanie wyższej marży detalicznej i pozostawia miejsce na możliwy dodatkowy spadek cen na stacjach w kolejnych dniach. Warto zaakcentować, że taka sytuacja sprzyja większemu zróżnicowaniu cen na stacjach, zwłaszcza w przypadku oleju napędowego” – podkreślają.

Wciąż widać po wykresach z listopada, że pagórek spadku cen tylko i wyłącznie się wydłuża. Przedtem przytomny pułap gwarantuje tankowanie w ogromnie korzystnych cenach. Zbyt silnik wysokoprężny powinniśmy płacić niewiele więcej niż 7 złotych, i zbytnio benzynę niewiele więcej niż 6 złotych. Zapłata ropy Brent wskazuje jednak klarownie, co nas czeka np. zbytnio równy tydzień.

Legagraf

Jeżeli nie stanie się nic niespodziewanego, co wstrząśnie rynkami wówczas paliwa powinny złamać barierę cenową. Olek napędzający i 95-tka na stacjach paliwa uprzednio niegdyś nie wskazywały cen, z niższą pierwszą liczbą na pylonach lub dystrybutorach. Skraj listopada zwiastuje jednak, że w ten sposób właśnie będzie. Ruch będzie po stronie stacji paliw, które tylko kiedy będą mogły na pewno to szybo uczynią. W końcu takie widoki, takie liczby, działają na kierowców niczym magnez.

Ropa Brent zakotwiczyła na poziomie 87 dolarów, i więc jest o 10 dolarów tańsza niż niecały tydzień wcześniej! To ogromna upadek, która musi przełożyć się na gigantyczny skok obniżek cen zbytnio silnik wysokoprężny i benzynę na stajach. Teraz najważniejsze w celu kierowców pozostaje to, by jakże najdłużej utrzymywała się podobna wartość. Jeżeli w ten sposób się stanie możemy mieć hand over czynienia z cenami, które zaskoczą lepiej, niż sam zbliżający się Mikołaj.

Przeczytaj całość tutaj: Od 21 listopada kończy się możliwość kupowania diesla, benzyny i LPG na dotychczasowych zasadach

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

francuski-operator-sieci-energetycznej-ostrzega-przed-mozliwymi-przerwami-w-dostawie-pradu

Francuski operator sieci energetycznej ostrzega przed możliwymi przerwami w dostawie prądu

brytyjscy-urzednicy-panstwowi-rozpoczna-w-grudniu-miesieczny-strajk-–-donosza-media

Brytyjscy urzędnicy państwowi rozpoczną w grudniu miesięczny strajk – donoszą media