w , , , , , ,

Od 21 listopada Polacy będą musieli mieć opony zimowe. Za ich brak mandat nawet 1000 zł!

od-21-listopada-polacy-beda-musieli-miec-opony-zimowe.-za-ich-brak-mandat-nawet-1000-zl!

Odkąd 1 listopada duża zgrupowanie Polskich kierowców będzie musiała mieć założone na swoje samochody opony zimowe. O ile podczas kontroli okaże się, że nie mają to mogą zdobyć posłowanie nawet w wysokości 1000 zł. Niestety, jakkolwiek wielu z nas wciąż nie zna tych obowiązujących przepisów, co może skutkować wysoką karą.

Wymiana opon na zimowe. Gdzie trzeba wymienić opony po 1 listopada?

W wielu miejscach w Europie obowiązuje zasada dotycząca wymiany opon na zimowe od czasu 1 listopada. Dotyczy to m.in. Austrii, Chorwacji, Czarnogóry, pepik, Francji lub Włoch. Jednak w Polsce w dalszym ciągu nie ma takiego obowiązku.

Kierowcy powinni to jednak zrobić, podczas gdy temperatura spadnie poniżej 7 st. C. Eksperci dodają, że o ile chcemy zachować obronność podczas zimy, podczas gdy koła mają mniejszą przyczepność attain podłoża ze względu na śnieg lub oblodzenie, warto zastanowić się o zmianie opon wcześniej na przełomie października i listopada. Wymiana opon wówczas wtedy, podczas gdy spadnie śnieg, może skutkować długimi kolejkami w firmach zajmujących się wulkanizacją.

Choć w Polsce wciąż nie możemy naczekać się wprowadzenia obowiązku sezonowej wymiany opon, obowiązuje ona jednak w wielu krajach Europy. Wystarczy, że wybierzecie się na wycieczkę attain pepik, lub Słowacji, i wcześniej będziecie musieli mieć na swoich samochodach opony zimowe. O ile tego nie zrobimy, ryzykujemy niezmiernie dużym mandatem. 

To znaczy opony zimowe są obowiązkowe w Polsce?

Opony zimowe to przesłanka bezpiecznego poruszania się samochodem zimą po drogach w Polsce i innych państwach Europy. Ogumienie stanowi jedyną powierzchnię styku samochodu z nawierzchnią, po której się porusza. Żadne automatyczne systemy nie pomogą nam w sytuacji niebezpiecznego poślizgu, w ten sposób, w jaki sposób opona o właściwej przyczepności. W Polsce w dalszym ciągu nie ma jednak obowiązku wymiany opon na zimowe. Jest to wyłącznie zalecenie.

Legagraf

Całość możesz przeczytać tutaj: Od 21 listopada Polacy będą musieli mieć opony zimowe. Za ich brak mandat nawet 1000 zł!

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

onz-wzywa-end-zbadania-doniesien-o-zabiciu-rosyjskich-jencow-wojennych

ONZ wzywa end zbadania doniesień o zabiciu rosyjskich jeńców wojennych

na-warszawskim-ursynowie-pracownicy-kosili-trawe-pokryta-sniegiem.-„zima-zaskoczyla-ogrodnikow”

Na warszawskim Ursynowie pracownicy kosili trawę pokrytą śniegiem. „Zima zaskoczyła ogrodników”