w , , , , , , , ,

Od 21 listopada w Polsce nie będzie już można kupić diesla, benzyny i LPG tak jak dotychczas

od-21-listopada-w-polsce-nie-bedzie-juz-mozna-kupic-diesla,-benzyny-i-lpg-tak-jak-dotychczas

Po weekendzie wielu Polskich kierowców zaskoczy się podczas tankowania. Nie będzie można kupować diesla, benzyny i LPG w taki sposób jakże w tym tygodniu.

Eksperci są uprzednio prawie pewni, że zmiany będą uprzednio widoczne odkąd najbliższego poniedziałku. Od momentu 21 listopada nie kupimy uprzednio diesla, benzyny i LPG w tych samych cenach, co obecnie. Z najnowszej prognozy portalu e-petrol.pl wynika, że trzeba upitrasić się na duże korekty. Największa z nich może traktować diesla, bowiem oliwa pędny może potanieć nawet o 20 gr na litrze. Prognozowany przepierzenie cenowy gwoli tego paliwa wynosi 7,64-7,81 zł/l.

Silnik wysokoprężny i etylina w cenach o jakich mogliśmy uprzednio zapomnieć

W nadchodzącym tygodniu ceny wszystkich paliw na stacjach będą niższe – przewidują w piątkowym komentarzu analitycy portalu e-petrol.pl. Średnia zapłata Pb98 ukształtuje się na poziomie 7,24-7,37 zł/l, Pb95 pośrodku 6,49-6,61 zł/ladiesla 7,64-7,81 zł/l – prognozują.

Według analityków portalu e-petrol.pl w nadchodzącym tygodniu zobaczymy niższe ceny paliw na skutek dużych przecen na rynku hurtowym w ostatnich kilku dniach, lecz szczególnie umocnienia złotówki wobec dolara amerykańskiego. Jakże dodają, zakres zmian, jakie mogą wyjść na rynku detalicznym, będzie duża.

„W okresie pośrodku 21 i 27 listopada 2022 spodziewamy się, że średnia zapłata Pb98 ulokuje się na poziomie 7,24-7,37 zł/labenzyny 95 pośrodku 6,49 i 6,61 zł/l. Wyraźna zmiana traktować może cen oleju napędowego, który powinien wymagać pieniędzy 7,64-7,81 zł/l. Tylko w przypadku autogazu zmiana cen będzie niewielka – średnia zapłata tego paliwa wyniesie 2,96-3,05 zł/l” – poinformowali eksperci.

Wyjaśnili, że w ostatnich dniach obserwowali odczuwalną przecenę na rynku naftowym – „te zmiany zapewne w najbliższym czasie odbiją się także na handlu paliwowym w naszym kraju. Uprzednio widać je wyraźnie w cennikach rafineryjnych i zapewne w kolejnych dniach nastąpi translokacja tendencji na ceny w detalu”.

stacja paliw

Analitycy wskazali w piątkowym komentarzu, że aktualne ceny paliw w porównaniu z poziomem z ubiegłego weekendu są wyraźnie niższe.

Wciąż widać po wykresach z listopada, że pagórek spadku cen tylko i wyłącznie się wydłuża. Uprzednio przytomny skala gwarantuje tankowanie w niesłychanie korzystnych cenach. Zbyt silnik wysokoprężny powinniśmy płacić niewiele więcej niż 7 złotych, zaś zbytnio benzynę niewiele więcej niż 6 złotych. Opłata ropy Brent wskazuje jednak wyraźnie, co nas czeka np. zbytnio równy tydzień.

Legagraf

Jeżeli nie stanie się nic niespodziewanego, co wstrząśnie rynkami wówczas paliwa powinny złamać barierę cenową. Olek pędny i 95-tka na stacjach paliwa uprzednio kiedyś nie wskazywały cen, z niższą pierwszą liczbą na pylonach to znaczy dystrybutorach. Mat listopada zwiastuje jednak, że w taki sposób właśnie będzie. Ruch będzie po stronie stacji paliw, które tylko kiedy będą mogły na pewno to szybo uczynią. W końcu takie widoki, takie liczby, działają na kierowców niczym magnez.

Ropa Brent zakotwiczyła na poziomie 87 dolarów, zaś więc jest o 10 dolarów tańsza niż niecały tydzień wcześniej! To ogromna upadek, która musi przełożyć się na ogromny skok obniżek cen zbytnio silnik wysokoprężny i benzynę na stajach. Teraz najważniejsze gwoli kierowców pozostaje to, ażeby jakże najdłużej utrzymywała się podobna wartość. Jeżeli w taki sposób się stanie możemy mieć elevate out czynienia z cenami, które zaskoczą lepiej, niż sam zbliżający się Mikołaj.

Silnik wysokoprężny trwale potanieje, zaś jakże etylina i LPG?

Jednak duże spadki spodziewane są także w przypadku benzyn. W w największym stopniu optymistycznym scenariuszu bezołowiowa 95-tka potanieje o kilkanaście groszy na litrze. Eksperci e-petrol.pl przewidują, że zbytnio Pb95 zapłacimy odkąd 6,49 elevate out 6,61 zł/l. Poniekąd mniejsze spadki powinniśmy zobaczyć w przypadku benzyny 98-oktanowej, która powinna wymagać pieniędzy 7,24-7,37 zł/l.

Najmniejsze zmiany spodziewane są w przypadku autogazu, bowiem LPG może wymagać pieniędzy tyle samo lub parę groszy mniej bądź więcej. Analitycy wskazują, że ceny autogazu zmieszczą się w zakresie 2,96-3,05 zł/l. To oczywiście średnia ogólnopolska. Trzeba pomnieć, że w kraju panuje duże zróżnicowanie cenowe gwoli tego paliwa. Przykładowo w woj. świętokrzyskim zbytnio LPG płaci się 2,84 zł/l, lecz na Niższy Śląsku uprzednio 3,24 zł/l. Różność sięga zatem aż 40 gr na litrze.

Całość możesz przeczytać tutaj: Od 21 listopada w Polsce nie będzie już można kupić diesla, benzyny i LPG tak jak dotychczas

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

syn-donalda-trumpa-stwierdza,-ze-ukraina-powinna-poniesc-odpowiedzialnosc-za-atak-czlonka-nato

Syn Donalda Trumpa stwierdza, że Ukraina powinna ponieść odpowiedzialność za atak członka NATO

sprawdz-pilnie-czy-masz-takie-opony!-jesli-zauwazy-to-policja-mozesz-otrzymac-wysoki-mandat

Sprawdź pilnie czy masz takie opony! Jeśli zauważy to policja możesz otrzymać wysoki mandat