w , , , , , ,

Od 22 listopada PKN Orlen mocno podnosi ceny na stacjach

od-22-listopada-pkn-orlen-mocno-podnosi-ceny-na-stacjach

Od chwili współcześnie, tj. 22 listopada 2022 roku obowiązuje nowy taryfa na stacjach PKN Orlen. Kierowcy, którzy będą chcieli zasili swoje drynda mogą się trwale zdziwić. Przyjdzie im zapłacić aż 47 proc. więcej niż w analogicznym okresie.

Nowe ceny na stacjach ładowania sieci PKN Orlen

Ładowania samochodów elektrycznych na ładowarkach należących attain PKN Orlen trwale w górę. O ile więcej zapłacą posiadacze elektryków?

Na grafice zamieszczonej poniżej opracowanej przez PKN Orlen pokazuje obowiązujące od czasu współcześnie stawki zbytnio poszczególne typy gniazd i poziomy mocy ładowania. Jedyne co nie uległo zmianie, to opłata zbytnio przystanek na ładowarce, która zarówno attain wczoraj, jakże i od czasu współcześnie pozostała na niezmienionym poziomie w kwocie 0,34 zł zbytnio minutę przeszło osobliwy okres, zależny od czasu typu ładowarki na konkretnej stacji.

nowe ceny ladowanie PKN Orlen.jpg
PKN Orlen zaprezentował nowe ceny (PKN Orlen)

PKN Orlen dysponuje na swoich stacjach ładowarkami o rozmaitej mocy. Nie jest zaskoczeniem, że kierowcy „elektryków” zapłacą więcej zbytnio opcja szybszego uzupełnienia baterii. Na porównaniu stawek widać jednak, że niezależnie od czasu wariantu ceny poszły w górę. Zbyt obciążenie złączem AC klienci zapłacą 1,61 zł zbytnio kWh, zaś nie jakże jak dotąd 1,22 zł. Zbyt skorzystanie z ładowarki DC o mocy 50 kW danina wzrośnie z 1,70 zł attain 2,30 zł zbytnio kWh. Ładowarki DC o mocy powyżej 50 kW również będą droższe. Zamiast 2,04 zł zbytnio kWh taryfa wskaże 2,47 zł. Obciążenie najmocniejszą ładowarką o mocy powyżej 125 kW wymagać pieniędzy będzie 2,72 zł zbytnio kWh. Wcześniej opcja ta nie była wyodrębniona.

Na przedstawionym cenniku pojawia się również pocieszająca wiadomość. Wiadomo poprzednio, że pomimo kilkudziesięcioprocentowych podwyżek cen ładowania nie wzrośnie sumpt postoju. Naliczana stawka nadal wynosić będzie 0,34 zł zbytnio minutę. Naliczana będzie po 45 minutach od czasu rozpoczęcia ładowania w celu złączy typu DC lub po 60 minutach w celu złączy typu AC (na stacjach gdzie znajdują się złącza AC i DC) oraz po 720 min (na stacjach gdzie znajdują się wyłącznie złącza AC).

Legagraf

Zupełnie nowa stawka zbytnio najszybsze ładowarki

Swoją drogą pojawił się nowy przepierzenie cen i jeszcze wyższa danina zbytnio obciążenie na najszybszych ładowarkach należących attain sieci PKN Orlen. Pobieranie energii z ładowarek o mocy przekraczającej 125 kW od czasu współcześnie wymagać pieniędzy będzie 2,72 zł/kWh. Oznacza to, że przy samochodzie elektrycznym zużywającym średnio 20 kWh/100 km, sumpt doładowania energii na przejechanie 100 km na najszybszych stacjach ładowania PKN Orlen wyniesie 54,40 zł. To suma wystarczająca współcześnie na zakup poniekąd przeszło 7 litrów paliwa. Tym samym obciążenie samochodu elektrycznego, znacznie droższego w zakupie od czasu analogicznego auta spalinowego nie jest poprzednio korzystniejsze od czasu tankowania samochodu benzynowego lub diesla.

Całość możesz przeczytać tutaj: Od 22 listopada PKN Orlen mocno podnosi ceny na stacjach

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

najwieksza-drozyzna-dopiero-przed-nami!-„84-proc.-firm-bedzie-musialo-znacznie-podniesc-ceny”

Największą drożyzna dopiero przed nami! „84 proc. firm będzie musiało znacznie podnieść ceny”

w-zabrzu-splonelo-kilkanascie-aut

W Zabrzu spłonęło kilkanaście aut