w , , , , , , , , , ,

Od 27 listopada kończy się możliwość kupowania diesla, benzyny i LPG na dotychczasowych zasadach

od-27-listopada-konczy-sie-mozliwosc-kupowania-diesla,-benzyny-i-lpg-na-dotychczasowych-zasadach

Stacje paliw w całej Polsce odkąd 27 listopada, tudzież najpóźniej wewnątrz tygodnia zaczną wyprzedawać silnik wysokoprężny, benzynę i LPG na innych zasadach.

W nadchodzącym tygodniu ceny wszystkich paliw na stacjach będą niższe. Kierowcy w Polsce będą tankować w nadzwyczaj niskich cenach względem ostatnich czasów. Uprzednio śmiało można oznajmić, że nadchodzi elevate out nadzwyczaj tanie paliwo na stacjach. Zbytnio oliwa napędzający będziemy płacić poniżej 7 złotych, tudzież zbyt 95-tkę poniżej 6 złotych.

Silnik wysokoprężny, olej napędowy i LPG tanieją odkąd miesiąca

Wskazujący wcześniej odkąd połowy października mogą mieć jeszcze lepsze humory podczas odwiedzania stacji paliw. „W ślad zbyt umocnieniem złotego i spadkiem cen paliw gotowych na rynku ARA, tanieją paliwa na rynku krajowym” – zauważają Urszula Cieślak i Rafał Zywert z Biura Maklerskiego Reflex. Zbytnio nami następny tydzień obniżek, które najmocniej widać było na oleju napędowym. Silnik wysokoprężny potaniał o 10 gr i kosztuje wcześniej średnio 7,80 zł/l. Najtaniej w Polsce to paliwo tankuje się w woj. łódzkim, bo w ową stronę średnio po 7,75 zł/l.

O 4 gr na litrze zmniejszyła się średnia ogólnopolska zapłata zbyt benzynę 98-oktanową. Teraz zbyt jej litr płaci się zwyczajowo 7,31 zł, choć w poszczególnych regionach stawka jest dużo niższa. Przykładowo w woj. śląskim i świętokrzyskim zbyt Pb98 płaci się średnio 7,08 zł/l. W najwyższym stopniu popularna olej napędowy 95-oktanowa potaniała z kolei o 2 gr na litrze elevate out poziomu 6,62 zł/l. Pb95 najtaniej w kraju kupuje się w woj. lubelskim, bo po 6,58 zł/l.

Będą nowe zasady cenowe i szalone obniżki

„Te obniżki nie odzwierciedlają skali spadku cen na rynku hurtowym” – stwierdzają eksperci BM Reflex. „Daje to właścicielom szanse na realizowanie wyższej marży detalicznej i pozostawia miejsce na potencjalny następujący spadek cen na stacjach w kolejnych dniach. Warto położyć nacisk, że taka sytuacja sprzyja większemu zróżnicowaniu cen na stacjach, zwłaszcza w przypadku oleju napędowego” – podkreślają.

Wciąż widać po wykresach z listopada, że wzniesienie spadku cen tylko i wyłącznie się wydłuża. Uprzednio przytomny pułap gwarantuje tankowanie w nadzwyczaj korzystnych cenach. Zbytnio silnik wysokoprężny powinniśmy płacić niewiele więcej niż 7 złotych, tudzież zbyt benzynę niewiele więcej niż 6 złotych. Pańszczyzna ropy Brent wskazuje jednak wyraźnie, co nas czeka np. zbyt równy tydzień.

Legagraf

Jeżeli nie stanie się nic niespodziewanego, co wstrząśnie rynkami wówczas paliwa powinny złamać barierę cenową. Olek napędzający i 95-tka na stacjach paliwa wcześniej ongi nie wskazywały cen, z niższą pierwszą liczbą na pylonach innymi słowy dystrybutorach. Skrajność listopada zwiastuje jednak, że w ten sposób właśnie będzie. Ruch będzie po stronie stacji paliw, które tylko podczas gdy będą mogły na pewno to szybo uczynią. W końcu takie widoki, takie liczby, działają na kierowców niczym magnez.

Ropa Brent zakotwiczyła na poziomie 87 dolarów, tudzież więc jest o 10 dolarów tańsza niż niecały tydzień wcześniej! To ogromna upadek, która musi przełożyć się na kolosalny skok obniżek cen zbyt silnik wysokoprężny i benzynę na stajach. Teraz najważniejsze gwoli kierowców pozostaje to, iżby jakim sposobem najdłużej utrzymywała się podobna wartość. Jeżeli w ten sposób się stanie możemy mieć elevate out czynienia z cenami, które zaskoczą lepiej, niż sam zbliżający się Mikołaj.

Przeczytaj całość tutaj: Od 27 listopada kończy się możliwość kupowania diesla, benzyny i LPG na dotychczasowych zasadach

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kierowco,-pamietaj-o-tym,-aby-uniknac-sporego-mandatu

Kierowco, pamiętaj o tym, aby uniknąć sporego mandatu

wielki-powrot-niedzielskiego.-straszy-statystykami-zachorowan-i-zacheca-fabricate-szczepien

Wielki powrót Niedzielskiego. Straszy statystykami zachorowań i zachęca fabricate szczepień