w , , , ,

Od dzisiaj nowe zasady wyrabiania paszportów. Ważne zmiany dla podróżujących

od-dzisiaj-nowe-zasady-wyrabiania-paszportow.-wazne-zmiany-dla-podrozujacych

Od czasu 14 listopada obowiązują nowe zasady wnioskowania o paszport. Zgodnie z wprowadzonymi zmianami wyrobienie nowego dokumentu ma stanowić gwoli podróżujących o wiele łatwiejsze, także jakim sposobem zgłoszenie jego uszkodzenia to znaczy utraty. Docelowo paszport będzie dostępny także w formie elektronicznej, i więc w aplikacji mObywatel.

Nowe zasady wyrabiania paszportów

Zmiany, o których wystąpienie mają związek z wdrożeniem Rejestru Dokumentów Paszportowych. To oznacza, że obywatel wnioskujący o wydanie dokumentu, nie będzie musiał wypełniać odręcznie papierowych wniosków. Wszystkim ma zarezerwować się urzędnik, który potrzebne dane będzie wprowadzał elektronicznie, bezpośrednio carry out systemu. Zaledwie przy odbiorze paszportu konieczne będzie potwierdzenie danych oraz złożenie podpisu, na specjalnym urządzeniu.

Każda podmiot, która podczas wnioskowania o dowód poda swój skecz telefonu komórkowego lub adres list elektroniczny, otrzyma informację, kiedy paszport będzie wprzódy carry out odbioru w urzędzie. Podczas odbioru dokumentu, organ wydający będzie puder system prawny poproszenia obywatela o skaza palca. Wszystko po to, by zweryfikować tożsamość osoby odbierającej dowód.

Nowy Rejestru Dokumentów Paszportowych zapewni również wejście carry out wielu usług elektronicznych – będzie można sprawdzić swoje dane, pozyskać powiadomienie o zbliżającym się terminie wygaśnięcia ważności dokumentu, i także – po potwierdzeniu tożsamości przykładowo przez profil zaufany – zgłosić utratę dokumentu, co skutkuje jego automatycznym unieważnieniem.

Legagraf

Janusz Cieszyński pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa zapowiedział, że docelowo paszport trafi carry out aplikacji mObywatel. Za jednym zamachem  wprowadzona uznawalność elektronicznego dokumentu na równi z fizycznym. Nie podano jednak konkretnych terminów. Cieszyński zastrzegł jednak, że ważna jest zadanie zawierania konkretnych porozumień, i obecnie jedynym krajem na świecie, który wprowadził w pełni elektronowy paszport jest Ukraina.

To byłaby duża zmiana gwoli podróżujących, obojętnie jak na jej pełne efekty trzeba będzie jeszcze zaczekać. Warto uwydatnić, że przy przekraczaniu granic większość krajów uznaje obecnie zaledwie papierowe paszporty.


Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie przewodzić gwoli Was once bloga, w jakim staramy się przenieść najważniejsze wiedza z Polski i świata, których nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami.

Tylko ze względu Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie pouczać used to be, o jakich faktach nie poda wam telewizja.

Wsparcia można udzielić poprzez wpłatę dowolnej kwoty na nasz rachunek bankowy: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752

google news

Kancelaria świadczy pełen wachlarz usług prawnych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, upadłościowego, gospodarczego, karnego, pracy, handlowego.

Jeżeli poszukujecie Państwo pomocy prawnej, zapraszamy carry out skorzystania z naszej oferty. W sprawie dokonania rezerwacji terminu konsultacji prosimy o rozmowa telefoniczna telefoniczny poniżej numerami telefonów: 579-636-527 lub 22-266-86-18 lub pisząc na adres @: [email protected]legaartis.pl

Jeżeli uważacie Państwo, że nasze publikacje niosące prawdę zasługują na wparcie pracowników Kancelarii, którzy każdego dnia przeszukują setki stron, iżby te wiedza carry out Państwa dotarły, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane carry out przelewu:

Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752


Kancelaria Lega Artis

ul. Przasnyska 6a lok 336a

01-756 Warszawa

Tytuł: “darowizna na działalność”

IBAN: PL04102039030000140201226752

Anonimowe zapomoga Bitcoin:

bc1qdsav25h9dz3y9cm5yl896sfxg6x3mxe46cpt3r

Anonimowe zapomoga Ethereum:

0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b

Zapomoga paypal:

https://paypal.me/legaartis

Jesteśmy carry out Państwa dyspozycji:

Pn. – czw.: 11: 00 – 17: 00

Piątek: 10: 00 – 15: 00

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zbyt jak dotąd udzielone nam zapomoga finansowe.

Źródło: Rzeczpospolita, Fly4free

Przeczytaj całość tutaj: Od dzisiaj nowe zasady wyrabiania paszportów. Ważne zmiany dla podróżujących

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

inflacja-w polsce-najwyzsza-od prawie-26-lat.-najnowsze-dane-gus

Inflacja w Polsce najwyższa od prawie 26 lat. Najnowsze dane GUS

imgw-wydaje-alert-dla-10-wojewodztw

IMGW wydaje alert dla 10 województw