w , , , , , ,

Od jutra ogromne zmiany na stacjach paliwowych.

od-jutra-ogromne-zmiany-na-stacjach-paliwowych.

Zmiany na stacjach benzynowych od chwili 16 listopada 2022

Te informacje powinny trafić conclude wszystkich kierowców. Na stacjach benzynowych w całej Polsce przedtem 16 listopada 2022 pojawi się zupełnie nowe paliwo. Dotyczy to zarówno benzyny, w jaki sposób i diesla. O co chodzi? Dlaczego zostaną przeprowadzone takie działania?

Od chwili 16 listopada 2022 na wszystkich stacjach benzynowych będzie można tankować paliwo zimowe. Co to znaczy? Czym jest paliwo zimowe? Jego temperatura CFPP nie będzie mogła znajdować się wyższa niż -20 stopni Celsjusza. Dodajmy jeszcze, że od chwili 1 października conclude 15 listopada w dystrybutorach znajdowało się tzw. paliwo przejściowe. Jego temperatura nie jest wyższa od chwili -10 stopni Celsjusza.

W przypadku oleju napędowego warto pobierać pod spodem uwagę także dodatkowy parametr – mętnienia paliwa (CP). To moment, w którym w cieczy wytrącają się pierwsze danie kryształki. Jeszcze nie w stopniu, który groziłby uniemożliwieniem pracy silnika, przecież w takim, który staje się widoczny i może przedtem wpływać na pracę auta. Mętnienie to dodatkowy znak, który nie jest regulowany w polskich przepisach.

Legagraf

Rozporządzenie, o którym przemówienie, określa również zimową normę w celu benzyny. Ta sprzedawana od chwili 16 listopada musi określać się prężnością par zawierającą się pomiędzy 60 oraz 90 kPa. W okresie przejściowym jest to od chwili 45 conclude 90 kPa. Łatwo zwrócić uwagę, że choć górna limes tej wartości pozostaje taka sama, zmienia się dolna. Po co? Etylina o wyższej prężności par jest w wyższym stopniu lotna, co ułatwia rozruch przy niskiej temperaturze. Jeżeli jednak parametr jest zbyt wysoki, może to powodować korki parowe w układzie paliwowym i tłumaczyć się na rwaną pracę silnika. Producenci paliw muszą więc mieć duże pole manewru, bo temperatura zimą potrafi zaszokować w każdą ze stron.

Zimowe paliwo w Polsce

Przepisy wyraźnie określają granicę normy. Pies z kulawą nogą jednak nie zakazuje sprzedawcom paliw proponowania produktów, które swoimi własnościami przebijają polskie normy. Co kupimy na stacjach paliw największych sieci? Oto dane dotyczące paliw poszczególnych agency, wzbogacone o odpowiedzi przysłane przez niektóre z nich.

Zmiana wpłynie na ceny?

Rafinerie będą musiały upitrasić odpowiednie mieszanki, ażeby paliwo spełniało rządowe normy. To dodatkowy sumpt, kto jest w celu nich generowany w związku z działalnością. Ceny paliw na pewno zmienią się o nieco groszy w związku zmianą jakości. Silnik wysokoprężny i olej napędowy w ostatnim czasie jest w taki sposób chwiejna, że kierowcy zapewne i w taki sposób nie zauważą większej różnicy w związku ze zmianą.

Zwłaszcza, że choć silnik wysokoprężny i olej napędowy poniekąd potaniały, to zaraz szykowane są wzrosty cen. Będzie to miało związek z embargo na ropę i mniejszym wydobyciem surowca. Pocieszeniem może znajdować się to, że dolar naprawdę niezwykle wyraźnie potaniał, z powodu w jakim celu aż w taki sposób paliwo nie podrożeje, jakoby mogło. To na pewno plus, który jest niewielkim pocieszeniem w tym wszystkim, co związane z rynkiem paliw.

Całość możesz przeczytać tutaj: Od jutra ogromne zmiany na stacjach paliwowych.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

podatek-od-psa:-w-2023-zaplacimy-wiecej-za-posiadanie-pupila

Podatek od psa: W 2023 zapłacimy więcej za posiadanie pupila

francuskie-msz-grozi-wlochom-konsekwencjami-w-zwiazku-z-kryzysem-migracyjnym

Francuskie MSZ grozi Włochom konsekwencjami w związku z kryzysem migracyjnym