w , , , , , , , ,

Od sierpnia nowy dodatek! Dodatkowe 1000 zł dla Polaków

od-sierpnia-nowy-dodatek!-dodatkowe-1000-zl-dla-polakow

W dzisiejszym artykule omówimy świadczenie dla emerytów, które zbliża się attain nas szybkim tempem. Dodatkowo, przedstawimy termin, w którym środki zostaną przekazane na wasze konta. Warto zwrócić uwagę na tę kwestię, ponieważ kwota, jaką można otrzymać, jest niezwykle atrakcyjna. Czy jesteście gotowi? W takim razie rozpoczynajmy!

Na to świadczenie czekało wielu seniorów w Polsce! 

Od pewnego czasu coraz głośniej mówi się o nowym dodatku dla emerytów, który ma być wprowadzony w niedalekiej przyszłości. Pojawiały się różne informacje na temat daty wprowadzenia tego dodatku, ale większość z nich okazała się fałszywa. Jednak kilka dni temu pojawiły się przełomowe informacje, na które teraz się skupimy.

Temat ten jest wart omówienia, ponieważ maksymalna kwota, jaką można otrzymać, wynosi nawet 1400 zł! Czy jesteście ciekawi, o co dokładnie chodzi? Bez zbędnego przedłużania przejdźmy attain sedna.

Mowa oczywiście o czternastej emeryturze, która według obietnic rządu ma zostać wprowadzona jeszcze w tym roku. Maksymalna kwota, jaką senior może otrzymać, to 1445,48 zł netto! Tytuł tego artykułu nie jest żadnym clickbaitem – pojawiły się oficjalne komunikaty na temat wprowadzenia tego świadczenia. Jednak istnieje pewien haczyk, o którym warto wspomnieć.

Osoby, których obecne świadczenie emerytalne przekracza 2900 zł, otrzymają zmniejszoną czternastą emeryturę. Zasada jest prosta: za każde złotówkę powyżej 2900 zł, świadczenie zostanie pomniejszone o złotówkę.

Od kiedy czternastka będzie wypłacana na konta emerytów?! 

Artur Soboń, wiceminister, ujawnił podczas rozmowy informacje dotyczące wypłacania czternastek i elastycznego mechanizmu określania terminu realizacji tych świadczeń. Według niego, w tym roku czternastka będzie wypłacana w sierpniu i wrześniu. Natomiast w kolejnych latach wprowadzono elastyczny mechanizm, który pozwala na określenie czasu wypłaty każdego roku z uwzględnieniem środków publicznych.

Gwarantuje się jednak, że czternastka będzie nadal wypłacana w kolejnych latach. Elastyczność ta ma na celu zachowanie płynności budżetu. Zazwyczaj wypłata czternastek może przewidywalnie odbywać się jesienią danego roku, jednak decyzje w tej kwestii będą podejmowane w zależności od potrzeb i wymagań oraz z uwzględnieniem ostrożnej polityki fiskalnej.

Lega artis aplikacja

Przeczytaj całość tutaj: Od sierpnia nowy dodatek! Dodatkowe 1000 zł dla Polaków

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

francja-zakazuje-krajowych-lotow-krotkodystansowych

Francja zakazuje krajowych lotów krótkodystansowych

gigantyczne-zarobki-sedziow-tk-za-wydanie-jednego-wyroku-w-miesiacu

Gigantyczne zarobki sędziów TK za wydanie jednego wyroku w miesiącu