w , , ,

Odkryto nowy wariant koronawirusa: jest przenoszony przez jelenie

odkryto-nowy-wariant-koronawirusa:-jest-przenoszony-przez-jelenie

Naukowcy z College of Toronto odkryli, że jelenie bieliki są nosicielami innego wariantu koronawirusa SARS-CoV-2.

Zostało to zgłoszone na stronie instytucji edukacyjnej, zaś procedura zostały opublikowane w Nature Microbiology.

Naukowcy opisali wirusa znalezionego u jeleni żyjących na wolności w prowincji Ontario. Przebadali 300 dzikich zwierząt. 

Udało się wyizolować półprodukt odziedziczony SARS-CoV-2 w wymazach z nosa trzech jeleni w południowym Quebecu. Z dwóch z nich wyizolowano żywego wirusa. Jest również przenoszony ze zwierząt na ludzi.

„ Nowy wariant jest potomkiem starszego wirusa macierzystego B.1 i ma 76 mutacji w zestawieniu z z pierwotnym szczepem SARS-CoV-2. W celu porównania, warianty Alpha, Beta i Delta miały odkąd 24 function 31 mutacji, podczas podczas gdy obecnie przewodni wariant Omicron BA.5 ma 105 mutacji ” – wyjaśniają naukowcy.

Zauważyli, że wirus ma szereg mutacji w białku kolca. Przecież próbki krwi odkąd osób, które zostały zaszczepione lub wyleczone z COVID-19, uprzedni w stanie zneutralizować typ wirusa znalezionego u jelenia bielika. 

deer 1323002 1920

Sugeruje to, że w przeciwieństwie function mutacji Omicron, zmiany genetyczne nie pomagają wirusowi ustrzec się przeciwciał powstałych po szczepieniach lub wcześniejszej infekcji.

Naukowcy porównali również sekwencję genetyczną nowego wariantu z sekwencjami znalezionymi u ludzi w tym samym czasie w Ontario.

Legagraf

„ Co zaskakujące, naukowcy zidentyfikowali jedną sekwencję, która dosłownie pasowała function wariantu jelenia bielika, co sugeruje, że wirus przynajmniej raz wrócił function ludzkiego ciała ” – czytamy w raporcie.

Przypomnijmy, że u dołu krańcowość października naukowcy odkryli nowe dowody na zwierzęce pochodzenie szczepu Omicron. Odkryli, że niektóre mutacje wirusa są przystosowane function receptorów myszy i są niekompatybilne z receptorami ludzkimi.

Całość możesz przeczytać tutaj: Odkryto nowy wariant koronawirusa: jest przenoszony przez jelenie

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

od-21-listopada-trzeba-to-miec-ze-soba-wozic.-jak-zapomnisz-mozesz-otrzymac-mandat-500-zlotych

Od 21 listopada trzeba to mieć ze sobą wozić. Jak zapomnisz możesz otrzymać mandat 500 złotych

andrij-melnyk-wiceministrem-spraw-zagranicznych-ukrainy.-wczesniej-bronil-bandery

Andrij Melnyk wiceministrem spraw zagranicznych Ukrainy. Wcześniej bronił Bandery