w

Oficer wojskowy przewidywał, że szczepionki mRNA COVID-19 mogą zostać wstrzymane w związku z zapaleniem mięśnia sercowego

Według nowo otrzymanych e-maili, amerykański urzędnik wojskowy przewidział, że przerwa w podawaniu szczepionek Moderna i Pfizer COVID-19 może nastąpić, jeśli zostanie wykrytych więcej przypadków zapalenia mięsnia serca po szczepieniu.

Harry Chang, podpułkownik armii amerykańskiej, dokonał prognozy 27 kwietnia 2021 r. – tego samego dnia dyrektor amerykańskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) powiedział, że agencja nie widzi sygnału bezpieczeństwa, jeśli chodzi o zapalenie serca doświadczeni po otrzymaniu szczepionki przeciw COVID-19.

Chang zauważył przerwę w podawaniu szczepionki Johnson & Johnson nad zakrzepami krwi i powiedział, że zwiększona liczba problemów z zapaleniem serca może wywołać podobne działanie.

„ Przerwa w podawaniu Pfizer/Moderna (podobnie jak przerwa w skrzeplinie krwi J&J) będzie miała niekorzystny wpływ na wskaźniki szczepień w USA/CA; oceniane jako mało prawdopodobne ze względu na przyczyny zapalenia mięśnia sercowego może pochodzić z wielu źródeł (np. COVID, inne schorzenia, inne szczepionki/recepty itp.) ” – napisał Chang w e-mailu.

Zapalenie mięśnia sercowego to rodzaj zapalenia serca.

„ Jednak zwiększone zgłoszone #s i uwaga mediów prawdopodobnie wywołają wstrzymanie przeglądu bezpieczeństwa przez ACIP/FDA ” – dodał, odnosząc się do Komitetu Doradczego ds. Praktyk Szczepień, który doradza CDC w sprawie szczepionek, oraz amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA), który decyduje, czy usunąć szczepienia.

Chang rozmawiał z Tricią Blocher, urzędnikiem w kalifornijskim Departamencie Zdrowia Publicznego i innymi urzędnikami stanu Kalifornia i wojskowymi. Reagował na historię o wykryciu przez Departament Obrony USA większej niż oczekiwano liczby przypadków zapalenia serca u żołnierzy po szczepieniu COVID-19”.

E-mail był jedną z 19 stron wiadomości uzyskanych przez The Epoch Times na żądanie Ustawy o wolności informacji.

Członkowie grupy roboczej ds. bezpieczeństwa szczepionek COVID-19 ACIP (VaST) otrzymali historię Pentagonu, podobnie jak niektórzy urzędnicy CDC, wynika z e-maili.

Wśród nich był dr Tom Shimabukuro, lider zespołu ds. bezpieczeństwa szczepionek, wchodzącego w skład grupy zadaniowej ds. szczepień COVID-19 CDC.

Shimabukuro niemal natychmiast poprosił kolegów o dane z Vaccine Safety Datalink, systemu śledzenia współprowadzonego przez CDC i dziewięć organizacji opieki zdrowotnej w celu monitorowania bezpieczeństwa szczepionek. Eric Weintraub, kierownik projektu ds. łącza danych, odkrył, że w systemie śledzenia automatycznie wykryto 24 przypadki zapalenia mięśnia sercowego.

Na tym zakończył się łańcuch e-maili, bez żadnych oznak, że urzędnicy przeprowadzili dalsze badania, aby sprawdzić, czy istnieje możliwy związek między szczepionkami a zapaleniem serca.

Weintraub nie odpowiedział na prośbę o komentarz, podobnie jak Chang, który ocenił, że odkrycie problemów z sercem „prawdopodobnie przyczyni się do dalszych obaw opinii publicznej o bezpieczeństwo szczepionek i sprawi, że „ściana szczepionek” będzie trudniejsza do pokonania”.

E-maile „ujawniają, że w USA i Izraelu pojawiła się wczesna czerwona flaga z raportami dotyczącymi zapalenia mięśnia sercowego związanego ze szczepionką COVID po podaniu mRNA” , ale urzędnicy obawiali się, że uznanie ryzyka „miałoby negatywny wpływ na publiczne postrzeganie bezpieczeństwa i absorpcji szczepionek przeciw COVID ”, Barbara Loe Fisher, współzałożycielka i prezes National Vaccine Information Center, powiedziała The Epoch Times w e-mailu.

„ Historyczna niechęć urzędników zdrowia publicznego do uznania, że ​​szczepionki niosą ze sobą poważne ryzyko , które dla niektórych osób jest większe, jest jedną z największych przeszkód w poprawie bezpieczeństwa systemu masowych szczepień” – dodała.

Zarówno strzały Moderna, jak i Pfizer są oparte na technologii informacyjnego RNA lub mRNA.

Tego samego dnia, co e-maile, dr Rochelle Walensky, dyrektor CDC,  powiedziała dziennikarzom podczas wirtualnego briefingu, że po zapoznaniu się z odkryciem Pentagonu, CDC przeanalizowało swoje dane i nie zauważyło podwyższonego wskaźnika.

„Nie widzieliśmy sygnału i celowo szukaliśmy sygnału w ponad 200 milionach dawek, które podaliśmy” – powiedziała.

Nie jest jasne, na jakich danych polegał Walensky. Nie odpowiedziała na zapytanie.

Shimabukuro, zapytany, czy doradził Walensky’emu, czy należy nałożyć pauzę, skierował komentarz do CDC. Rzeczniczka agencji powiedziała The Epoch Times w e-mailu: „Polityka szczepień należy do kompetencji Komitetu Doradczego ds. Szczepień (ACIP) CDC i najlepiej byłoby skontaktować się z personelem CDC ACIP w przypadku pytań dotyczących wstrzymania szczepień”.

CDC ustala politykę szczepień, ale często konsultuje się z ACIP zanim to zrobi.

ACIP nie zwróciła pytań e-mailem.

„ Pomyśleć, że Walensky powiedziała, że ​​przejrzała dane i nie była przekonana o przyczynowym charakterze tego – naprawdę, naprawdę kłopotliwe ” – powiedział w wiadomości na Twitterze dr Anish Koka, kardiolog z Filadelfii.

Zapalenie mięśnia sercowego i podobny stan, zapalenie osierdzia, to poważne problemy, które często zmuszają ludzi do zaprzestania ćwiczeń i podejmowania innych aktywności fizycznych przez pewien czas. W niektórych przypadkach warunki mogą prowadzić do śmierci . Większość przypadków wykrytych po szczepieniu wymaga hospitalizacji. Niektórzy ludzie cierpią z powodu długotrwałych skutków.

„Rozumiem, że władze ds. zdrowia publicznego stosują zupełnie inny rachunek ryzyka/korzyści, ponieważ omawiana choroba jest zakaźna, ale z pewnością były inne opcje do rozważenia, zamiast przyjmowania jednej nuty dwóch szczepionek na każdego młodego zdrowego mężczyznę 20 niektóre w odstępie dni – powiedział Koka.

Zarówno szczepionki Moderna, jak i Pfizer są podawane w 2-dawkowych seriach podstawowych. Dopalacze są teraz zalecane, ponieważ szczepionki nie są tak skuteczne, jak wcześniej twierdzono.

Ani CDC, ani ACIP nie opublikowały raportów na temat zapalenia serca po szczepieniu przez kilka tygodni po upublicznieniu wykrycia Pentagonu.

Pierwszy raport ACIP, podsumowanie prezentacji za zamkniętymi drzwiami, powiedział, że wskaźniki zapalenia mięśnia sercowego po szczepieniu nie różniły się od wskaźników oczekiwanych, które ustala się na podstawie wartości wyjściowych na podstawie regularnego występowania choroby w populacji ogólnej.

Jednak kilka tygodni później panel przyznał, że wskaźniki zapalenia serca po szczepieniu były wyższe niż oczekiwano, wyszczególniając liczby w raporcie z dnia 24 maja 2021 r.

Shimabukuro przedstawił dane o wyższych od oczekiwań kursach  na publicznych spotkaniach w kolejnym miesiącu. Ujawnił, że zapalenie mięśnia sercowego i zapalenie osierdzia zgłaszano znacznie częściej niż oczekiwano u mężczyzn w wieku od 12 do 29 lat, ale twierdził, że jest zbyt wcześnie, aby wskazać związek między problemami a szczepionkami. On i inni wkrótce powiedzieli, że  dane „sugerują związek ze szczepieniem”, a VaST stwierdziło, że dane sugerują „ prawdopodobny związek ”.

Mniej więcej w tym samym czasie FDA dodała ostrzeżenia o zapaleniu serca do arkuszy informacyjnych, które są rozprowadzane wśród osób otrzymujących szczepionkę , opiekunów biorców i pracowników służby zdrowia, którzy podają szczepionki, a lekarze wojskowi zgłosili więcej przypadków niż oczekiwano wśród żołnierzy, którzy otrzymali jedną ze szczepionek .

Około 341 przypadków zapalenia mięśnia sercowego lub zapalenia osierdzia po szczepieniu zgłoszono do systemu zgłaszania zdarzeń niepożądanych poszczepiennych (VAERS), pasywnego systemu zarządzanego przez CDC i FDA, do końca kwietnia 2021 r.

Do 8 czerwca zgłoszono ponad 5000 przypadków.

Niektóre raporty zostały usunięte , co może wypaczać liczby. Ponadto badania wskazują, że raporty do VAERS są niedoszacowane.

Na podstawie sporządzonych raportów, wskaźniki zapalenia mięśnia sercowego są wyższe niż oczekiwano u mężczyzn w wieku od 5 do 49 lat po drugiej dawce, zgodnie z danymi, które Shimabukuro udostępnił na spotkaniu FDA 7 czerwca. Najwyższy wskaźnik występuje wśród Mężczyźni w wieku 16 i 17 lat, z 76 przypadkami na milion dawek drugich i 24 przypadki na milion dawek trzecich.

„Obecne dowody potwierdzają związek przyczynowy między szczepieniem mRNA COVID-19 a zapaleniem mięśnia sercowego i zapaleniem osierdzia” – powiedział Shimabukuro.

CDC w lutym poradziło niektórym osobom, aby czekały dłużej między pierwszym a drugim zastrzykiem, aby spróbować zminimalizować ryzyko zapalenia serca.

Jednak niektórzy eksperci twierdzą, że wskaźniki oznaczają, że zdrowi, młodzi ludzie nie powinni przyjmować żadnej z dawek, ponieważ COVID-19 stwarza poważne problemy przede wszystkim osobom starszym i osobom z chorobami podstawowymi, takimi jak choroba nerek.

„ Na podstawie obecnie dostępnych danych ryzyko podawania szczepionki przeciw COVID-19 zdrowym dzieciom może przewyższać korzyści ” – powiedział na początku tego roku dr Joseph Ladapo, chirurg naczelny Florydy .

Wiele krajów wstrzymało szczepionkę Moderna dla młodzieży z powodu zapalenia serca.

Inni eksperci twierdzą, że zalecana jest co najmniej jedna dawka, podczas gdy jeszcze inni, a także CDC, nadal zalecają szczepienie praktycznie wszystkim Amerykanom w wieku 5 lat i starszym.

Wstrzymanie w sprawie szczepionki Johnson & Johnson przeciwko skrzepom krwi zostało ostatecznie zniesione, ale w maju FDA ograniczyła jej stosowanie. W Stanach Zjednoczonych nigdy nie było przerwy w stosowaniu szczepionek Moderna czy Pfizer.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polish MP admits anti-Russian sanctions were hasty

Großbritanniens ehemaliger Militärchef: Der Westen hat keine Strategie für die Ukraine