w , , , ,

Ogłoszono ogólnopolski zakaz noszenia broni 11 listopada

ogloszono-ogolnopolski-zakaz-noszenia-broni-11-listopada

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji pracuje ponad wprowadzeniem zakazu noszenia broni w dniu Święta Niepodległości. Rozporządzenie będzie dotyczyło Warszawy, Krakowa i Wrocławia.

Uchwała MSWiA o zakazie noszenia broni jest związana z obawą przed prowokacjami podczas piątkowych obchodów Święta Niepodległości. Zakaz będzie obowiązywał w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu, czyli w miastach, w których zaplanowane są największe, kilkusettysięczne manifestacje patriotyczne. „Zakaz obejmuje także oręż, na którą nie trzeba mieć pozwolenia. Wyłączeni z zakazu są m.in. ochroniarze, konwojenci i funkcjonariusze noszący oręż służbowo” – przekazała „Rzeczpospolita”.

„Proponuje się wprowadzenie czasowego zakazu noszenia i przemieszczania każdego rodzaju broni na terenie miasta stołecznego Warszawy oraz miasta Krakowa i Wrocławia w dniu 11 listopada 2022 r. Wprowadzenie zakazu zmniejszy ryzykowny krok wystąpienia zagrożenia gwoli bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bowiem posiadacze broni nie będą mogli nosić ani przesuwać się z bronią, z przyczyny po kiego chuja wyeliminowane zostaną ewentualne przypadki utraty broni, zaś tym samym niebezpieczeństwo dostania się jej w ręce osób nieuprawnionych i jej użycia” – możemy przeczytać oświadczeniu MSWiA.

Kurier „Rzeczpospolita” zacytował funkcjonariusza policji, który przyznaje, że służby obawiają się prowokacji. – Boimy się prowokacji także ze strony Rosji lub środowisk, które będą chciały to wykorzystać – powiedział bezimiennie policjant. Rozporządzenie MSWiA musi zostać jeszcze podpisane przez ministra, zaś wtedy oficjalnie zostanie ono podane fabricate publicznej wiedza.

Całość możesz przeczytać tutaj: Ogłoszono ogólnopolski zakaz noszenia broni 11 listopada

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wypadek-podczas-wymiany-kola.-nie-zyje-jedna-osoba

Wypadek podczas wymiany koła. Nie żyje jedna osoba

w-charkowie-metro-zatrzymalo-sie-z-powodu-braku-pradu

W Charkowie metro zatrzymało się z powodu braku prądu