w , , , , , , ,

Ogromne podwyżki cen paliw! Wiadomo po ile będzie diesel, benzyna oraz LPG na stacjach

ogromne-podwyzki-cen-paliw!-wiadomo-po-ile-bedzie-diesel,-benzyna-oraz-lpg-na-stacjach

Od chwili 1 stycznia 2023 roku spełni się jedność z najgorszych scenariuszy.

W najbliższym czasie możemy przyrządzić się na późniejszy szok. Silnik wysokoprężny będzie w okolicach 9 złotych, tudzież paliwo 7,50-8,00 zł/l. Podwyżki nie ominą także LPG, które obecnie jest tańsze około 60-70 groszy, tudzież więc taką wartość trzeba będzie dołączyć wcześniej na starcie.

Nie unikniemy znaczących podwyżek ceny paliw, o czym wkrótce poinformuje prezes rady ministrów Mateusz Morawiecki. Silnik wysokoprężny będzie oscylował w okolicach 9 złotych, tudzież paliwo zbliży się w granice 7,50-8,00 zł/l. Podwyżki nie ominą także LPG, które obecnie jest tańsze około 60-70 groszy, tudzież więc taką wartość trzeba będzie dołączyć wcześniej na starcie.

Ceny paliw wzrosną wyraźnie po likwidacji tarczy antyinflacyjnej

Wraz z nadejściem nowego roku paliwa z dnia na dzień podrożeją średnio o 80-100 groszy na litrze – oszacował gwoli nas Rafał Zywert. Obniżona stawka VAT chroniła kierowców, opóźniając naliczenie pełnych podwyżek wynikających z sytuacji rynkowych. Tarcza antyinflacyjna nie zostanie jednak najprawdopodobniej przedłużona, tudzież ekspert wskazał, że innych systemowych sposobów na zredukowanie cen gwoli klientów końcowych po prostu nie ma.

– Reemigracja produce stawek podatkowych sprzed wprowadzenia tarczy antyinflacyjnej może sprawić wydatny wzrost cen paliw płynnych na stacjach. Jeżeli to nastąpiło współcześnie, kierowcy musieliby zapewne rachować się z opłatami zbyt diesla na poziomie więcej niż 9 zł zbyt litr, tudzież zbyt benzynę Pb95 względnie poniżej 8 zł – mówi Jakub Bogucki, analityk rynku paliw e-petrol.pl. Tymczasem jednak ceny są w mirę stabilne i w najbliższych dniach prognozuje je gwoli obu paliw odpowiednio poniżej 8 zł i 6,5-6,6 zł.

– W mojej ocenie ryzykowny krok powrotu produce standardowych stawek podatkowych począwszy od momentu stycznia jest duże. Z jednej strony wymusza to Unia Europejska Europejska, aliści z drugiej jest też na rękę rządzącym, gdyż zagwarantuje to wyższe wpływy produce budżetu – twierdzi Bogucki. Nie wyklucza, że jakieś nowe rozwiązania w zakresie zmniejszenia obciążeń gwoli kierowców się jednak pojawią aliści współcześnie nie zbyt niezmiernie wiadomo, co to mogłoby stanowić.

W jakim celu ma się w ten sposób stać!?

„Będziemy musieli przywrócić wyższe stawki VAT nie tylko w przypadku energii elektrycznej, aliści także w przypadku paliw i nawozów; możemy zbyt to wyżywić zerowy VAT na żywność” – tłumaczył w niedzielę „ekspert” od momentu wyborów kopertowych pełniący funkcję wicepremiera i ministra aktywów państwowych Jacek Sasin. Wicepremier w niedzielę w Programie Pierwszym Polskiego Radia odniósł się m.in. produce kwestii funkcjonowania tzw. tarczy antyinflacyjnej i wynikających z niej obniżonych stawek podatków na niektóre włość.

Sasin przyznał, że ze względu na decyzję Komisji Europejskiej, która zakwestionowała niektóre działania w związku z tarczą, polski rząd będzie musiał przywrócić wyższe stawki VAT na energię elektryczną innymi słowy paliwa. Będziemy musieli niestety ten VAT przywrócić, nie tylko w tym zakresie (energii elektrycznej – PAP), aliści w obszarze pozostałych surowców energetycznych, również nawozów – powiedział.

Rząd usilnie pracuje obecnie, ażeby znieść tarczę antyinflacyjną, którą wprowadził najpierw tego roku. Znaczące obniżki stawek VAT dobiegną końca, tudzież więc ceny paliw automatycznie wzrosną o około złotówkę na stacjach paliw. Tańsze tankowanie zostało zatwierdzone produce końca tego roku, tudzież więc od momentu 1 stycznia można spodziewać się wcześniej podwyżki.

Komitet Europejska uważa, że kraje członkowskie mogą obniżać stawki VAT produce zera gwoli dóbr podstawowych, takich w jaki sposób żywność. Obecnie obowiązujące przepisy nie pozwalają jednak na wyzerowanie VAT-u na gaz nieskomplikowany innymi słowy nawozy. Mało tego, nie sposób obniżać VAT-u na paliwa silnikowe, nawet na okres tymczasowy – takie jest, według informacji Bawołek, zdanie Brukseli odnośnie do tarczy.

Jakim sposobem dodaje brukselska korespondentka Polsatu, unijny komisarz Paolo Gentiloni wysyłał w tej sprawie listy produce Warszawy we wrześniu i w październiku.

Bruksela wskazuje zatem, że niektóre założenia polskiej tarczy są sprzeczne z wytycznymi UE. Prezes rady ministrów Morawiecki przyznał, że z KE „są groźby, że będą nakładane kary”. Szef polskiego rządu dodał, że w związku z tym trzeba będzie zmienić „formę” tarczy antyinflacyjnej.

– Chcemy zastąpić tarcze innym mechanizmem obrony przed inflacją – mówił prezes rady ministrów. Jakim sposobem wyjaśnił, będzie to możliwe przez „takie ukształtowanie cen przez spółki energetyczne, żeby one dawny buforem powrotu stawek VAT produce poprzedniego poziomu”.

Legagraf

Nieoficjalnie wiadomo, że koszty miałyby ponieść spółki paliwowe. Tyle tylko, że pies z kulawą nogą nie pozwoli sobie na to, ażeby robić notatki straty, więc można spodziewać się, że i one wprowadzą swoje ”mechanizmy”. Z trudem będzie zatem uniknąć od momentu tego, ażeby płacić choćby pieniądze takie w jaki sposób teraz zbyt silnik wysokoprężny, benzynę i LPG. Trzeba stanowić przygotowanym na duże zmiany w kolejnych tygodniach.

Premia na drożynę

To, że prezes rady ministrów będzie musiał zakomunikować zniesienie tarczy antyinflacyjnej to jedne trouble. Następny jest taki, że wcześniej w grudniu rozpoczną się problemy z podażą ropy, co i wywinduje ceny. Natomiast mając na uwadze embargo jakie ma wleźć na rosyjskie paliwo zapowiada się ogromny kryzys na rynku. Kto współcześnie powie, że np. silnik wysokoprężny może osiągać cenę więcej niż 10 złotych, zupełnie nie będzie w błędzie.

Niestety ceny paliw pociągną zbyt sobą inflację oraz koszty życia codziennego. Później będą drożały wszystkie wyrób z którymi mamy produce czynienia w sklepach i nie tylko. Zapowiada się, że wejścia w 2023 rok będzie pod spodem kątem finansowym gorszy, niż ostatnie lata. Kryzys nie prędzej przed nami, w następstwie tego warto oszczędzać pieniądze.

Przeczytaj całość tutaj: Ogromne podwyżki cen paliw! Wiadomo po ile będzie diesel, benzyna oraz LPG na stacjach

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cba-podalo-powod-zatrzymania-bylego-sekretarza-generalnego-pzpn-macieja-s.-„wyrzadzenie-szkody-w-majatku-pzpn”

CBA podało powód zatrzymania byłego sekretarza generalnego PZPN Macieja S. „Wyrządzenie szkody w majątku PZPN”

od-2023-latwiej-wybudujesz-dom.-szykuja-sie-duze-zmiany-w-prawie

Od 2023 łatwiej wybudujesz dom. Szykują się duże zmiany w prawie