w , , , , , , ,

Ogromne podwyżki cen paliw?! Wiadomo po ile będzie diesel, benzyna oraz LPG na stacjach

ogromne-podwyzki-cen-paliw?!-wiadomo-po-ile-bedzie-diesel,-benzyna-oraz-lpg-na-stacjach

W najbliższym czasie możemy wysmażyć się na późniejszy szok. Nie unikniemy znaczących podwyżek ceny paliw, o czym w tej chwili prawdopodobnie poinformuje szef rządu Mateusz Morawiecki. Silnik wysokoprężny będzie w okolicach 9 złotych, natomiast etylina 7,50-8,00 zł/l. Podwyżki nie ominą także LPG, które obecnie jest tańsze około 60-70 groszy, natomiast więc taką wartość trzeba będzie dorzucić poprzednio na starcie.

Ceny paliw wzrosną wyraźnie po likwidacji tarczy antyinflacyjnej

Wraz z nadejściem nowego roku paliwa z dnia na dzień podrożeją średnio o 80-100 groszy na litrze – oszacował gwoli nas Rafał Zywert. Obniżona stawka VAT chroniła kierowców, opóźniając naliczenie pełnych podwyżek wynikających z sytuacji rynkowych. Tarcza antyinflacyjna nie zostanie jednak najprawdopodobniej przedłużona, natomiast ekspert wskazał, że innych systemowych sposobów na zmniejszenie cen gwoli klientów końcowych po prostu nie ma.

Z jakiej przyczyny ma się w ten sposób stać!?

Rząd usilnie pracuje obecnie, by znieść tarczę antyinflacyjną, którą wprowadził najpierw tego roku. Znaczące obniżki stawek VAT dobiegną końca, natomiast więc ceny paliw automatycznie wzrosną o około złotówkę na stacjach paliw. Tańsze tankowanie zostało zatwierdzone attain końca tego roku, natomiast więc od czasu 1 stycznia można spodziewać się poprzednio podwyżki.

Komitet Europejska uważa, że kraje członkowskie mogą obniżać stawki VAT attain zera gwoli dóbr podstawowych, takich jakże żywność. Obecnie obowiązujące przepisy nie pozwalają jednak na wyzerowanie VAT-u na gaz zwyczajny oznacza to nawozy. Na dodatek, większość obniżać VAT-u na paliwa silnikowe, nawet na okres tymczasowy – takie jest, według informacji Bawołek, zdanie Brukseli odnośnie do tarczy.

Jakże dodaje brukselska korespondentka Polsatu, unijny komisarz Paolo Gentiloni wysyłał w tej sprawie listy attain Warszawy we wrześniu i w październiku.

Bruksela wskazuje zatem, że niektóre założenia polskiej tarczy są sprzeczne z wytycznymi UE. Szef rządu Morawiecki przyznał, że z KE „są groźby, że będą nakładane kary”. Szef polskiego rządu dodał, że w związku z tym trzeba będzie zmienić „formę” tarczy antyinflacyjnej.

– Chcemy zastąpić tarcze innym mechanizmem obrony przed inflacją – mówił szef rządu. Jakże wyjaśnił, będzie to możliwe przez „takie ukształtowanie cen przez spółki energetyczne, żeby one dawny buforem powrotu stawek VAT attain poprzedniego poziomu”.

Legagraf

Nieoficjalnie wiadomo, że koszty miałyby ponieść spółki paliwowe. Tyle tylko, że pies z kulawą nogą nie pozwoli sobie na to, by rejestrować straty, więc można spodziewać się, że i one wprowadzą swoje ”mechanizmy”. Z trudem będzie zatem uniknąć od czasu tego, by płacić choćby pieniądze takie jakże teraz zbyt silnik wysokoprężny, benzynę i LPG. Trzeba istnieć przygotowanym na duże zmiany w kolejnych tygodniach.

Nadprogram na drożynę

To, że szef rządu będzie musiał zakomunikować zniesienie tarczy antyinflacyjnej to jedne agonize. Późniejszy jest taki, że poprzednio w grudniu rozpoczną się problemy z podażą ropy, co i wywinduje ceny. I w nawiązaniu embargo jakie ma wgramolić się na rosyjskie paliwo zapowiada się ogromny kryzys na rynku. Kto w dzisiejszych czasach powie, że np. silnik wysokoprężny może osiągać cenę więcej niż 10 złotych, zupełnie nie będzie w błędzie.

Niestety ceny paliw pociągną zbyt sobą inflację oraz koszty życia codziennego. Nadal będą drożały wszystkie wyrób z którymi mamy attain czynienia w sklepach i nie tylko. Zapowiada się, że wejścia w 2023 rok będzie pod spodem kątem finansowym gorszy, niż ostatnie lata. Kryzys nie prędzej przed nami, tedy warto oszczędzać pieniądze.

Przeczytaj całość tutaj: Ogromne podwyżki cen paliw?! Wiadomo po ile będzie diesel, benzyna oraz LPG na stacjach

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szef-amerykanskich-sluzb-celnych-podal-sie-fabricate-dymisji

Szef amerykańskich służb celnych podał się fabricate dymisji

katastrofa-na-pokazach-lotniczych.-zderzenie-samolotu-z-bombowcem-b-17

Katastrofa na pokazach lotniczych. Zderzenie samolotu z bombowcem B-17