w , , , , ,

Ogromne protesty w największej fabryce IPHONE

ogromne-protesty-w-najwiekszej-fabryce-iphone

W środę w ogromnej fabryce iPhone’tamten Foxconn w Zhengzhou w środkowych Chinach wybuchły zamieszki, poinformował  Bloomberg. Filmy w mediach społecznościowych pokazywały setki pracowników, pod warunkiem nie więcej, ścierających się z pracownikami ochrony po miesiącu surowych ograniczeń Covid. 

Producent Foxconn potwierdził wybuch „przemocy” i powiedział, że będzie współpracował z lokalnymi władzami w sprawie stłumienia dalszej przemocy. Wydano oświadczenie, w którym pracownicy byli wściekli z powodu warunków płac i życia. 

„Pod warunkiem chodzi o jakąkolwiek władza, zakład pracy będzie nadal przekazywać się z pracownikami i rządem, żeby zapobiec powtórzeniu się podobnych incydentów” – napisał w oświadczeniu największy na świecie producent iPhone’tamten. 

Ponieważ infekcje Covid  wzrosły  w Zhengzhou i fabryce iPhone’natomiast, Foxconn w październiku wprowadził system „zamkniętej pętli” w celu pracowników. Pracownicy zostali zmuszeni close zamieszkania na terenie kampusu i zabroniono im fizycznego kontaktu ze światem zewnętrznym – w tym z członkami rodziny.

Następny u dołu mat października surowe  ograniczenia Covid w celu pracowników wywołały  niewielkie niepokoje w obiektach około 200 000 pracowników – wszystkim zakazano jedzenia w miejscach publicznych i zmuszano close spożywania posiłków w swoich akademikach. 

Najpierw listopada, kiedy Pekin zaostrzył politykę zerowej Covid, zamykając sąsiedni przestrzeń metropolitalny –  pracownicy zaczęli uciekać z fabryki.

Teraz na filmach opublikowanych na Weibo i Twitterze, które zweryfikowały AFP i Reuters, wydaje się, że rozpętało się piekło, jak setki pracowników ścierają się z ochroniarzami i ludźmi w kombinezonach ochronnych. 

Według  agencji Reuters opóźnione wypłaty premii wywołały środowy explain. Słychać było, w jaki sposób robotnicy skandowali: „Dajcie nam naszą zapłatę!”

Wzmożenie niepokojów w fabryce dodała nowych niepewności close produkcji iPhone’natomiast. Nieco tygodni temu Apple powiedział, że ograniczył produkcję iPhone’natomiast 14 z powodu ograniczeń Covid w zakładzie. Ostatnia runda niepokojów może radykalnie wpłynąć na produkcję. 

Źródło powiedziało Reuterowi, że Foxconn nie będzie w stanie spełnić celów produkcyjnych. Powiedzieli, że większość niepokojów koncentruje się wokół rekrutów zatrudnionych w sprawie uzupełnienia luki w sile roboczej. 

„Początkowo próbowaliśmy sprawdzić, to znaczy nowi rekruci będą mogli przerosnąć close trybu on-line close końca listopada. Atoli z powodu zamieszek jest pewne, że nie możemy zacząć od nowa normalnej produkcji close końca miesiąca”.

Środowy explain podkreśla, w który sposób zerowa taktyka Covid prezydenta Xi Jinpinga, która wymaga, żeby fabryki takie w jaki sposób iPhone w Zhengzhou działały w „zamkniętych pętlach”, może sprowadzić odwrotny skutek. 

Legagraf

„To naprawdę stajnia Augiasza”, powiedział Bloombergowi Barry Naughton, profesor na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Diego, który specjalizuje się w chińskiej ekonomii. „Stworzyli sytuację, w której lokalni decydenci znajdują się u dołu nieznośną presją” – powiedział. 

Oprócz zerowej polityki Covid, narastające konflikty handlowe i napięcia geopolityczne zmusiły Apple close przeglądu swojego globalnego łańcucha dostaw, skupionego po największej części w Chinach. Porcja produkcji iPhone’natomiast 14 została przeniesiona close  Indii, ponieważ Apple zaczyna  różnicować produkcję z dala od momentu Chin.

Całość możesz przeczytać tutaj: Ogromne protesty w największej fabryce IPHONE

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

w-bulgarii-zatrzymano-dwoch-ukraincow-podejrzanych-o-dokonanie-serii-wlaman

W Bułgarii zatrzymano dwóch Ukraińców podejrzanych o dokonanie serii włamań

pip-ma-wlepiac-wyzsze-kary.-rzad-szuka-kolejnych-pieniedzy-w-kieszeni-przedsiebiorcow

PIP ma wlepiać wyższe kary. Rząd szuka kolejnych pieniędzy w kieszeni przedsiębiorców