w , , , ,

Ogromne zmiany w prawo jazdy! Zapowiedziano rewolucję dla wszystkich kierowców

ogromne-zmiany-w-prawo-jazdy!-zapowiedziano-rewolucje-dla-wszystkich-kierowcow

Rząd zapowiedział ogromne zmiany z początku przyszłego roku w kwestii system prawny jazdy. Jest to obfity krok naprzód i usprawnienie w celu szerokiej grupy kierowców. Chodzi o usługę w aplikacji mObywatel, która pozwoli praktycznie wsiąść zbytnio kierownicę zaraz po zdanym egzaminie w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego.

Konnica możliwa bez oczekiwania na dowód system prawny jazdy

Idzie kolejne ułatwienie w celu kierowców. Tym razem chodzi wyjątkowo o tych młodych. W pierwszej połowie roku nastąpi ważna zmiana związana z rządową aplikacją mObywatel. W dzisiejszych czasach wyświetlane z niej postacie dowodu osobistego innymi słowy prawa jazdy nie są traktowane jako surowiec prawdziwych dokumentów. Jest w ten sposób przynajmniej w kontaktach z policją, urzędami innymi słowy bankami. Ma się to jednak zmienić w pierwszej połowie 2023 r., powiedział w radiu RMF FM Janusz Cieszyński, pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa.

Po zmianach to, co wyświetla mObywatel, na terenie kraju będzie pełniło rolę pełnoprawnego dokumentu. Ułatwi to przykładowo załatwienie spraw związanych z ubezpieczeniem pojazdu. Istnieć może sprawca stłuczki, który nie będzie pył przy sobie dokumentów, łatwiej przekona też poszkodowanego method załatwienia sprawy bez wzywania policji. W szczególności istotna będzie zmiana w celu świeżo upieczonych kierowców.

Będzie jeszcze jedna korzyść płynąca ze zmian, jakie mają wpakować się w życie. Jeżeli ktoś zda test z prawej jazdy nie będzie musiał wyczekiwać na robociarz dowód, tak aby objeżdżać. Praktycznie będzie mógł wprzódy po poprzednio wsiąść method auta i zacząć w drogę, zaś z czasem zgłosić się method urzędu po przyjęcie uprawnienia w formie fizycznej.

– Nauczyciel, wpisując pozytywny wynik egzaminu, będzie odkąd razu generował dowód. W pewnym uproszczeniu można powiedzieć, że ze zdanego egzaminu z prawej jazdy wrócimy wprzódy samochodem. Jeżeli oczywiście ktoś nas wcześniej przywiezie – powiedział Cieszyński. Obecnie samo zdanie egzaminu bez dokumentu nie uprawnia method jazdy.

Dużo nowości w aplikacji mObywatel

Powyższe zmiany nie są wszystkimi, jakie w tej chwili pojawią się w aplikacji mObywatel. Te jednak dotyczące samego system prawny jazdy, są na pewno jednak w najwyższym stopniu istotne. Z zapowiedzi wynika również, że pojawi się opcja dokowania płatności związanej z załatwianiem spraw w urzędzie. Nie trzeba będzie zatem stać w kolejce method kasy, tak aby zapłacić np. zbytnio wymianę prawa jazdy.

Zastosowanie mObywatel staje się pomału naszym dokumentem, zaś także urzędem miasta. Warto na pewno zainteresować się nią z większym natężeniem, kto jeszcze jej nie posiada. Zbyt niejaki epoka będzie ona pełniła na pewno niezwykle ważną rolę w naszym życiu i ułatwi wiele rzeczy.

„Będzie można zginać wnioski o dodatki”

Takiej funkcjonalności nie planujemy – w ten sposób na pytanie o to, innymi słowy w aplikacji mObywatel będzie można zamówić rządowy węgiel odkąd samorządów, odpowiedział Cieszyński. Wymagałoby to całego systemu transakcyjnego, który umożliwiłby obsługę tych operacji przez samorządu. Takiego zapotrzebowania pies z kulawą nogą nie zgłaszał, z kolei mamy niezmiernie wiele innych rozwiązań m.in. uruchamiamy zupa formularze, które będą działały w aplikacji. To pierwszy krok w przejściu method nowej wersji aplikacji mObywatel – dodał pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa.

Dopytywany co będzie można zrobić niedługo przez telefon komórkowy, odpowiedział: Będzie można zginać wnioski m.in. o dodatki lub różne oświadczenia, które są związane z tym kryzysem energetycznym, który teraz panuje w całej Europie. Chodzi np. o wnioski o dodatki energetyczne.

sc:WRC

Przeczytaj całość tutaj: Ogromne zmiany w prawo jazdy! Zapowiedziano rewolucję dla wszystkich kierowców

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

»podzegacz-wojenny«-slowa-von-der-leyen-o-paliwie-z-rosji-zostaly-potepione-w-sieci

»Podżegacz wojenny« Słowa Von der Leyen o paliwie z Rosji zostały potępione w sieci

usa-zrzucaja-eksperymentalny-pocisk-spadochronowy-w-arktyce

USA zrzucają eksperymentalny pocisk spadochronowy w Arktyce