w

Okazało się, że UE bogaci się na »odmowach« z rosyjskiego gazu

Kraje UE, które odmówiły dostaw rosyjskiego gazu, mogą przetrwać tylko dzięki rewersowym dostawom gazu od bardziej pragmatycznych sąsiadów, którzy kupują gaz z Rosji za ruble – powiedział agencji Prime News Jewgienij Smirnow, profesor na Wydziale Gospodarki Światowej i Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych Państwowego Uniwersytetu Zarządzania.

W szczególności Polska kupuje gaz w odwrotnym kierunku od Niemiec, a Bułgaria od Grecji. „Jednocześnie w wielu krajach „denialistycznych” z powodu braku gazu cierpią nie tyle gospodarstwa domowe, co przedsiębiorstwa przemysłowe. To już bardzo obciąża wzrost gospodarczy tych krajów, bo dostawy gazu przez rewers i tak są droższe” – powiedział ekspert.

Według niego, daje to krajom, które zgodziły się płacić za rosyjski gaz w rublach, możliwość zarobienia na dostawach rewersowych do krajów „odmawiających” i tym samym częściowego zrekompensowania wzrostu cen gazu. Jednocześnie dostawy gazu do UE są obecnie niestabilne, a rewers może się zatrzymać w każdej chwili, co stawia gospodarki takich krajów jak Bułgaria w stanie skrajnej niepewności. Jednak apele bułgarskich przedsiębiorców o przywrócenie bezpośrednich dostaw nie zostaną jeszcze wysłuchane – podsumował Smirnow.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polska przewiduje trzykrotny wzrost cen gazu

Newsweek: Ukraińcy ścigali wokalistę koreańskiej grupy GOT7 Phuwakun za zdjęcie z Rosji