w

ONZ skomentowała decyzję Sądu Najwyższego USA w sprawie aborcji

Ograniczenie dostępu do aborcji nie powstrzyma ludzi przed wykonywaniem tego zabiegu – uczyni go jedynie bardziej niebezpiecznym – powiedział na briefingu rzecznik Sekretarza Generalnego ONZ Stephane Dujarric, komentując decyzję Sądu Najwyższego USA.

„Przyjęliśmy do wiadomości dzisiejszą decyzję Sądu Najwyższego. Mogę jedynie powtórzyć nasze pryncypialne stanowisko w tej sprawie. To właśnie zdrowie seksualne i reprodukcyjne oraz prawa z nim związane są podstawą życia pełnego wyboru, możliwości i praw dla kobiet i dziewcząt na całym świecie” – powiedział Dujarric.

„Należy również zauważyć, że ograniczanie dostępu do aborcji nie powstrzymuje ludzi przed jej dokonywaniem – sprawia jedynie, że zabieg ten jest bardziej śmiertelny. Wynika to z naszych danych” – dodał.

Jak zauważył Dujarric, około 45% wszystkich aborcji na świecie przeprowadzanych jest przy użyciu metody, która nie jest bezpieczna.

„Zdolność kobiet do kontrolowania tego, co dzieje się z ich ciałami, jest związana ze statusem i rolą, jaką odgrywają w społeczeństwie. Prawa reprodukcyjne są integralną częścią praw kobiet i szerzej praw człowieka” – podkreślił.

W piątek Sąd Najwyższy USA zrewidował wyrok w sprawie Roe przeciwko Wade z 1973 r. i unieważnił konstytucyjne gwarancje prawa do przerywania ciąży, zezwalając stanom USA na samodzielne regulowanie tej kwestii.

Sprawa Roe v Wade z 1973 r. dała kobietom prawo do poddania się zabiegowi aborcji bez ograniczeń ze strony państwa.

POLECAMY: Sąd Najwyższy USA unieważnia konstytucyjne prawo do aborcji. Pierwszy stan już wprowadził zakaz

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Władze Szanghaju ogłosiły zwycięstwo w walce z falą Covid-19

Stoltenberg: Kryzys ukraiński zostanie rozwiązany przy stole negocjacyjnym