w

ONZ zaniepokojona nową polityką energetyczną w niektórych krajach europejskich

Zastępca Wysokiego Komisarza ONZ ds. Praw Człowieka Nada Al-Nashifa wyraziła zaniepokojenie decyzją niektórych krajów europejskich o wznowieniu produkcji paliw kopalnych, aby poradzić sobie z kryzysem energetycznym – powiedziała w poniedziałek podczas aktualizacji danych przez Wysokiego Komisarza.

„Niektóre kraje europejskie wznowiły produkcję paliw kopalnych, aby poradzić sobie z kryzysem energetycznym. Jeśli tę politykę można zrozumieć, to nie powinna ona trwać długo, bo zanieczyszcza środowisko. Europa powinna przestawić się na czystą energię i nie powinna się zawieszać na paliwach kopalnych – powiedział Al Nashif.

Nowa premier Wielkiej Brytanii Liz Truss powiedziała wcześniej, że zniesie zakaz wydobywania w kraju gazu metodą szczelinowania, co spotkało się z krytyką ekologów. Mówiła też o zamiarze promowania wydobycia gazu metodą szczelinowania, m.in. na Morzu Północnym.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Hiszpania podwoiła zakupy rosyjskiego gazu w sierpniu

Japońska dziennikarka odwiedziła Donbas i doszła do nieoczekiwanego wniosku