w ,

Operator telefonii komórkowej w Wielkiej Brytanii podniesie stawki o 250%

Czwarty co do wielkości brytyjski operator komórkowy Three podniesie koszty swoich taryf bez abonamentu, co uderzy w abonentów o niskich dochodach, jak podał w środę dziennik The Guardian.

Ceny niektórych taryf wzrosną o 250%, czyli znacznie powyżej aktualnej stopy inflacji w kraju. Od 12 lipca koszt ten wzrośnie z 10p (ok. 0,13 USD) do 35p (ok. 0,44 USD) za minutę. Koszt wysłania wiadomości tekstowej wzrośnie o 50 procent, do 15 pensów (ok. 0,19 USD) – podała gazeta.

Jest to druga duża podwyżka taryf przez firmę w ciągu ostatniego półtora roku. Ostatni gwałtowny wzrost nastąpił w lutym 2021 r., kiedy ceny połączeń wzrosły ponad trzykrotnie.

„Podobnie jak wielu innych operatorów sieci komórkowych, jesteśmy zmuszeni do zmiany cen naszych planów taryfowych. Nasze nowe taryfy pozostają konkurencyjne na rynku” – czytamy w publikacji, w której cytowane jest oświadczenie firmy.

Dziennik „The Guardian” zauważa również, że wzrost kosztów połączeń i wiadomości tekstowych będzie nowym ciosem dla gospodarstw domowych, które już cierpią z powodu rosnących kosztów utrzymania. Z taryf bez opłat abonamentowych najczęściej korzystają Brytyjczycy powyżej 65 roku życia oraz osoby żyjące w gospodarstwach domowych o niskich dochodach.

Firma Three jest jednym z największych operatorów telefonii komórkowej w Wielkiej Brytanii, obsługującym 9,5 miliona klientów w całym kraju.

Po rozpoczęciu specjalnej operacji wojskowej mającej na celu denazyfikację i demilitaryzację Ukrainy, Zachód zwiększył presję sankcji wobec Rosji. Środki restrykcyjne dotknęły głównie sektor bankowy i sektor zaawansowanych technologii. Coraz głośniejsze stawały się wezwania do rezygnacji z rosyjskich zasobów energetycznych. Zakłócenia w łańcuchach dostaw doprowadziły do wzrostu cen paliw i żywności w Europie i USA. W Wielkiej Brytanii rosnące koszty utrzymania dotknęły miliony gospodarstw domowych.

POLECAMY: Brytyjczycy tną wydatki w obliczu rosnącej inflacji

Według brytyjskiego Urzędu Statystyki Krajowej (Office for National Statistics) roczna stopa inflacji w kraju pod koniec kwietnia była najwyższa od marca 1982 r. – 9% wobec 7% miesiąc wcześniej. Ceny konsumpcyjne wzrosły w kwietniu o 2,5%, po wzroście o 1,1% w marcu. W marcu 1982 r. w Wielkiej Brytanii stopa inflacji wyniosła 9,1%.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Porn Film Festival in Warsaw – video

Poles against granting the right to social benefits to Ukrainians